Kripto Para Haberleri – (12.06.2024)

Polygon, 35 Milyon MATIC Dağıtan Hibe Programını Duyurdu – Bitcoin Open Interest Yüksek Kalmaya Devam Ediyor

Polygon, 35 Milyon MATIC Dağıtan Hibe Programını Duyurdu

Polygon topluluk hazinesi, blok zinciri geliştirmeyi desteklemek amacıyla 10 yıllık bir planla 1 milyar POL tokeninin serbest bırakılacağını duyurdu. Her yıl yaklaşık 100 milyon POL kullanılabilir olacak. Salı gününden itibaren geliştiriciler ‘1. Sezon’ hibeleri için başvuruda bulunabilecek. Bu sezonda Polygon üzerindeki projelere 35 milyon MATIC (yaklaşık 22 milyon dolar) tahsis edilecek. Başvuru son tarihi 31 Ağustos 2024 olup, hibeler 5.000 ile 50.000 MATIC arasında değişecek. POL, sonunda Polygon’un yerel tokeni olarak MATIC’in yerini alacak.

Bitcoin Open Interest Yüksek Kalmaya Devam Ediyor

Bitcoin open interest 1,5 milyar doları aşarken fiyatta düşüş devam ediyor. Bu durum bazı analistler tarafından endişe verici olarak değerlendirildi. Analistler, yüksek riskli bir durum olduğuna dikkat çekti. Bitcoin’in fiyatı salı günü sabahı yaklaşık %3,2 düşerek 67,180 dolara geriledi.

Mark Cuban, Kripto Paraların ABD Başkanlık Seçiminde Önemli Rol Oynayacağını Belirtti

Milyarder girişimci Mark Cuban, kripto paraların yaklaşan ABD başkanlık yarışında oynayacağı önemli rolü vurguladı ve özellikle Başkan Joe Biden’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e olan bağlılığına dikkat çekti. Bununla birlikte Cuban, kripto paralar konusundaki duruşun Kasım 2024 başkanlık seçimlerinde iki aday arasında önemli bir farklılaştırıcı olabileceğine inandığını belirtti.

Ripple’den Asya Bölgesinde XRPL Fonu

Ripple, Japonya ve Güney Kore’de blok zinciri inovasyonunu artırmak için büyük bir fon oluşturduğunu açıkladı. XRPL Japonya ve Kore Fonu olarak adlandırılan bu yeni girişim, Ripple’nin Asya – Pasifik bölgesindeki etkisini artırma konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır. Yeni fon, kurumsal ortaklıklar, geliştirici hibeleri, başlangıç yatırımları ve toplumsal kalkınma gibi çeşitli projeleri destekleyecektir.

ASI Birleşmesi 15 Temmuz Tarihine Ertelendi

FET, AGIX ve OCEAN’ın ASI altında birleşmesi 15 Temmuz’a ertelendi. Projeler, gecikmenin ekosistem ortaklarının teknik gereksinimlerini karşılama ihtiyacından kaynaklandığını söyledi. Yeni birleşme tarihine kadar FET, AGIX ve OCEAN bireysel olarak işlem görmeye devam edeceklerdir.

Donald Trump’tan Bitcoin Madenciliğine Destek

Donald Trump, salı günü yaptığı açıklamada, kalan tüm Bitcoin’lerin ABD’de üretilmesini istediğini söyledi. Eski Başkan, birkaç Bitcoin madencisiyle yaptığı bir toplantı sırasında Beyaz Saray’da Bitcoin madenciliğini savunacağına söz verdi.

CBOE ve FTSE Russell’den Dijital Varlıkların Türevleri için Ortaklık

Cboe Global Markets, dijital varlık türevlerinin geliştirilmesini ilerletmek için FTSE Russell ile bir anlaşma imzaladı. Bu ortaklık, Bitcoin ve Ethereum için nakit uzlaşmalı endeks seçeneklerine sahip yeni ürünlerin oluşturulmasına odaklanacaktır. İki firma birlikte, kripto risklerini yönetmek için şeffaf bir ticaret ortamı sağlayarak, yatırımcıların kripto türevlerine olan artan talebini karşılamaya çalışacaklardır.

Ripple Labs, Standard Custody’nin Alımını Tamamladı

Ripple Labs, dijital varlık saklama kuruluşu Standard Custody’yi satın alma işlemini tamamladı. Bu satın alma, USD destekli bir stablecoinin planlı olarak piyasaya sürülmesi ve gerçek dünya varlık tokenizasyonundaki daha geniş hedefleri için önemli olacaktır. Satın almanın bir parçası olarak Standard Custody CEO’su Jack McDonald, Ripple’nin stablecoinlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı rolünü üstlenecektir.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!