Kripto Para Haberleri – (11.06.2024)

Dijital Varlık Fonlarında Arka Arkaya Beş Haftalık Giriş – Ripple ve Gürcistan Ulusal Bankası Arasında Ortaklık

Dijital Varlık Fonlarında Arka Arkaya Beş Haftalık Giriş

Dijital varlık fonları raporunu incelediğimiz zaman, dijital varlık fonlarına 2 milyar dolarlık giriş gerçekleştiğini görmekteyiz. Böylece son beş hafta boyunca arka arkaya para girişi gerçekleşmiş oldu. En yüksek giriş 1.97 milyar dolar ile Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum tarafında ise 69 milyon dolar ile mart ayından beri en yüksek giriş meydana geldi. Short-Bitcoin tarafında ise 5.3 milyon dolarlık çıkış ile arka arkaya üç haftalık para çıkışı gerçekleşti.

Ripple ve Gürcistan Ulusal Bankası Arasında Ortaklık

Ripple, Gürcistan Ulusal Bankası (NBG) ile yerel ekonomiyi dijitalleştirmek için ortaklık kurduğunu açıkladı. NBG Başkan Vekili Natia Turnava ve bankanın finans ve denetim teknolojileri geliştirme departmanı başkanı Varlam Ebanoidze, finansal teknoloji ve dijitalleşme alanındaki iş birliğini geliştirmek üzere Ripple yöneticisi James Wallis ile bir araya geldi. Yeni ortaklık, NBG ile Ripple arasındaki önceki ortaklığa dayanmaktadır ve Ripple, NBG’nin dijital Lari adlı pilot CBDC projesi için teknolojik ortak olarak hizmet vermektedir.

ICBC’den Bitcoin ve Ethereum Hakkında Rapor

Dünyanın en büyük kredi kuruluşu olan Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), Bitcoin’i altınla karşılaştırdığı ve Ethereum’u ‘dijital petrol’ olarak nitelendirdiği, dijital para birimlerindeki hızlı gelişimi ve artan çeşitliliği vurgulayan bir analiz yayınladı. ICBC, Bitcoin’in matematiksel mutabakat mekanizması sayesinde altına benzer bir kıtlığı korumayı başardığını söyledi. Ek olarak raporda, Bitcoin’in azalan parasal özelliklerine rağmen bir varlık olarak statüsünün sağlamlaştığı belirtildi.

Apple’nin Etkinliği Sonrasında Yapay Zeka Tokenleri Düşüşe Geçti

Yapay zeka bağlantılı kripto paralar, teknoloji devi Apple’nin merakla beklenen yıllık geliştiriciler etkinliğinin yatırımcıların ilgisini çekmemesi üzerine pazartesi günü düşüşe geçti. Son 24 saat içerisinde RNDR, AGIX, FET ve NEAR gibi yapay zeka tokenlerinde %5’e varan düşüşler görüldü. Apple, pazartesi günü iPhone’lar, Mac ve diğer ürünler için bir yapay zeka özellikleri paketi olan Apple Intelligence’yi ve ChatGPT’yi Apple yazılımına entegre etmek için OpenAI ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

SEC, ProShares Spot Ethereum ETF Girişini Kabul Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ProShares Ethereum ETF için önerilen bir kural değişikliğini kabul etti ve Ark Invest’in 10 Haziran’da 21 Shares’in fonundan çıkışını onayladı. SEC, ProShares’e ilişkin bildirimi, önerilen kural değişikliğini kabul etmekte ancak onaylamamaktadır.

Spot Bitcoin ETF’lerinde 19 Günlük Giriş Serisi Sona Erdi

10 Haziran tarihli verilere göre, spot Bitcoin ETF’lerinde 65 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti ve böylece 19 günlük para girişi serisi sona erdi. Çıkış tarafında ilk sırada 40 milyon dolar ile GBTC yer almaktadır. Buna ek olarak, FBTC tarafında 3 milyon dolarlık çıkış gerçekleşmiş olup, 2 Mayıs tarihinden beri ilk kez çıkış gerçekleşmiştir. Giriş tarafında ise 6 milyon dolar ile IBIT yer almaktadır.

Uniswap Labs, Eski Coinbase Yöneticisini Baş Hukuk Sorumlusu Olarak İşe Aldı

Uniswap Labs, eski Coinbase hukuk yöneticisi Katherine Minarik’i yeni baş hukuk görevlisi olarak atadı. Minarik, pazartesi günü görevine başladı ve kasım ayında yarı zamanlı bir role geçecek olan Marvin Ammori’nin yerini aldı. Bu atama, SEC’in Uniswap Labs’a federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla olası bir yaptırım eylemi sinyali vermesinden iki ay sonra gerçekleşti. Minarik, DeFi ve ekonomik katılım konusundaki heyecanını ifade ederek, önümüzdeki bu hukuki mücadeleleri yönetecek.

Cardano, Haziran’da Node 9.0 Lansmanı ile Chang Fork’una Hazır

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano Node’nin haziran ayında 9.0 sürümüne ulaşacağını ve bunun blok zinciri platformu için önemli bir kilometre taşını işaret ettiğini söyledi. X’te yaptığı paylaşımda Hoskinson, bu yükseltmenin Cardano’yu ‘Chang fork’ için hazırladığını belirtti. Bu etkinlik Cardano’yu, gelişmiş blok zinciri yönetişimine adanmış bir aşama olan Voltaire Dönemi’ne sokacaktır. Resmi blog yazısına göre Voltaire dönemi, Cardano için yönetimin merkezi olmadığı, kapsayıcı ve şeffaf olduğu yeni bir şafağı ifade etmektedir.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!