Kripto Para Haberleri – (10.07.2024)

Storj, Bulut Bilişim Firması Valdi’yi Satın Aldı – Bitwise CCO’su, Ethereum ETF’lerinin Bitiş Çizgisine Yakın Olduğunu Söyledi

Storj, Bulut Bilişim Firması Valdi’yi Satın Aldı

Storj, yüksek performanslı bulut bilişim sağlayıcısı Valdi’yi satın alarak kurumsal müşterileri için grafik işlem birimi (GPU) bilişimi eklediğini açıkladı. Storj tarafından yapılan basın açıklamasında, Valdi ağının küresel olarak 16.000’den fazla GPU’dan oluştuğu ve teknoloji, araştırma ve yaşam bilimleri gibi sektörlerde yapay zeka (AI) eğitimi için kullanılan talep üzerine işleme sağladığı belirtildi. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Bitwise CCO’su, Ethereum ETF’lerinin ‘Bitiş Çizgisine Yakın’ Olduğunu Söyledi

Bitwise CCO’su Katherine Dowling, spot Ethereum ETF’lerinin bitiş çizgisine yakın olduğunu söylerken, SEC’in diğer ürünlerle ilgili tartışmalar konusunda oldukça misafirperver olduğunu belirtti. Dowling, 9 Temmuz’da Bloomberg’e verdiği demeçte, SEC ve ETF ihraççılarının her S-1 değişikliğinde daha az konuyu ele aldığını ve bunun da yakın bir lansmana işaret ettiğini söyledi. Ek olarak Dowling SEC’in ihraççılarının kayıt beyanlarını yaz boyunca tamamen onaylayacağı iddiasını doğruladı.

Invesco, Ethereum ETF Ücretini %0,25 Olarak Belirledi

9 Temmuz’da varlık yöneticileri Invesco ve Galaxy, ABD düzenleyicilerine yaptıkları başvuruda Invesco Galaxy Ethereum ETF (QETH) için yönetim ücretlerini %0,25 olarak belirledi. Bu durum, temmuz ayı sonlarında spot Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden önce ETF sponsorları arasındaki artan rekabeti işaret etmektedir. Invesco’nun ücretleri, kendi S-1 kayıtlarında sırasıyla %0,20 ve %0,19 ücret almayı planladıklarını açıklayan rakipleri VanEck ve Franklin Templeton’un ücretlerinden biraz daha yüksek olarak görünmektedir.

Spot Bitcoin ETF’lerinde 216 Milyon Dolarlık Para Girişi

9 Temmuz tarihli verileri incelediğimiz zaman, spot Bitcoin ETF’lerinde 216 milyon dolarlık giriş gerçekleşti ve böylece arka arkaya üç günlük para girişi gerçekleşmiş oldu. En yüksek giriş 121 milyon dolar ile IBIT tarafında gerçekleşti. İkinci sırada ise 90 milyon dolar ile FBTC yer aldı. Çıkış tarafında ise GBTC ve BITB dikkat çekmektedir. GBTC tarafında 37 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, BITB tarafında 4 milyon dolarlık çıkış meydana geldi.

Arkham’dan Yeni Gelişmeler

Arkham Intelligence CEO’su Miguel Morel, blok zinciri veri platformuna bu yılın ilerleyen dönemlerinde ücretli özellikler eklemeyi planladıklarını, ancak temel hizmetlerin ücretsiz kalacağını açıkladı. Morel, varlıkları görüntüleme, arama yapma ve portföyleri inceleme gibi ana araçların süresiz olarak ücretsiz kalacağını vurguladı. API ve görselleştirme araçları gibi ek özellikler için ücret alınabileceğini belirtti. Platform, TON ve Solana blok zincirlerini desteklemeye hazırlanıyor. Solana entegrasyonu yıllık 1 milyon dolara mal olacak. Bu maliyet ise bir hibe ile destekleniyor. Morel, platformun son dönemdeki büyümesine ve pazardaki benzersiz yeteneklerine dikkat çekti.

Uniswap, SEC’nin DeFi Düzenleme Teklifine Karşı Çıkarken Chevron Kararına Atıfta Bulundu

Uniswap Labs, SEC’ye merkeziyetsiz finansı düzenleme teklifini geri çekmesi için çağrıda bulunarak, son bir Yüksek Mahkeme kararına atıfta bulundu. SEC, Nisan 2023’ten bu yana borsa tanımını DeFi’deki kripto piyasa katılımcılarını da içerecek şekilde genişletmeye çalışıyor. Uniswap, son Chevron kararının, mahkemelerin federal kurumların belirsiz yasaları yorumlamasına daha az güvenmesine yol açtığını belirtiyor. Şirket, SEC’nin bu çabalarının kaynak israfına neden olacağını ve tutarsız yasal sonuçlar doğuracağını savunuyor. Ayrıca Uniswap, değişiklikler geri çekilmezse, en azından halkın Chevron kararını değerlendirebilmesi için yorum süresinin yeniden açılması gerektiğini öneriyor.

Uyuyan Bitcoin Balinası 11 Yıl Sonra %10.419’a Kadar Kazançla Uyandı

Whale Alert, 2013’ten beri aktif olmayan ve 149 Bitcoin içeren bir adresin tekrar faaliyete geçtiğini bildirdi. Bu cüzdanın değeri, Bitcoin’in yıllar içindeki büyük artışıyla 81.667 dolardan 8,6 milyon dolara çıkarak %10.419’luk bir kazanç gösterdi. Ayrıca, her biri 500 BTC içeren iki adres ve 5,5 yıl boyunca hareketsiz olan ve Binance’ye 8.000 BTC aktaran başka bir adres de yeniden aktif hale geldi. Neredeyse 12 yıl boyunca hareketsiz olan bir cüzdan 500 BTC’yi yeni adreslere taşıdı ve bu Bitcoin’lerin ilk alım değeri 4.000 doların altındayken, şu anki değeri yaklaşık 35 milyon dolar. 2010’da çıkarılan ve başlangıçta yaklaşık 600 dolar değerinde olan 2.000 Bitcoin ise tek bir cüzdanda toplandı ve şu anda yaklaşık 140 milyon dolar değerinde. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu hareketlerin ABD pazarındaki yeni Bitcoin ETF’lerine olan talepten kaynaklanan bir ‘satış tarafı likidite krizi’ işareti olabileceğini belirtti.

Kaynak: ICRYPEX

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!