Konut Alacaklara Altın Değerinde Tüyolar

Başkentliler, yeni nesil konut projelerine yatırım amaçlı büyük ilgi gösteriyor.

Konut almayı düşünen vatandaşlara altın değerinde tavsiyelerde bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, “Yatırım yapıyım derken zararlı çıkmayın” dedi.

Ankara yükselen yeni nesil konut projeleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yatırım amaçlı, yükselen projelerin tercih noktasında ön plana çıktığını belirten Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, konut seçme sürecinden alım sürecine kadar olan tüm detayları konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar ile paylaştı.

‘Mutlaka ruhsata bakılmalı’

Ev sahibi olacak olan vatandaşların, konut projesi henüz bitmediyse mutlaka ruhsatı sorgulaması gerektiğini kaydeden Memduh Türkoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Gayrimenkul tapuda alınır, tapuda satılır. Satış işlemleri mutlaka tapuda gerçekleştirilmelidir. Konut sahibi olmak isteyenler sözleşme maddelerini okumalı, teslim tarihine dikkat etmelidir.”

Hazır konut alacak vatandaşlara da önerilerde bulunan Türkoğlu “Tapu işlemlerinden tutun, evin yapısına kadar her detay en ince ayrıntısına kadar araştırılmalıdır.”

‘Lokasyon çok önemli’

Memduh Türkoğlu, yeni alınacak konutta bakılması gereken diğer önemli özellikleri de şu şekilde sıraladı: “Konut, oturum düşünülerek alınıyorsa merkezi lokasyonlara yakınlığı, ulaşım olanakları, havaalanı, üniversite, metro gibi bölgeye değer katan yerlere yakınlığına mutlaka bakılmalıdır. “

İnşaat malzemelerinin kalitesinin de önemine dikkat çeken Türkoğlu “Kalite, doğru işçilik ve Deprem Yönetmeliği‘ne uygunluk gibi hususlar mutlaka detaylı bir şekilde incelenmeli” dedi.

Geleceğin yatırımı Benevre

Sunduğu cazip imkanlarla Benevre Beytepe Projesi’nin yatırım yapmak isteyenler için bulunmaz bir değer olduğunun altını çizen Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, kaba inşaatı biten ve ince imalatların da hızla devam ettiği projenin 10 ay sonra teslim edileceğine vurgu yaparak “Yıllarca kira garantisi sağlayabilecek bir projeye imza atmaktan dolayı gururluyuz” diye konuştu.

Doğru Lokasyonda Akıllı Yatırım

Eşsiz konumuyla… Ve tabii ki yaşam kalitesiyle…

Benevre Beytepe Ankara Eskişehir-Ümitköy Kavşağı ile İncek Bulvarı’nı birbirine bağlayan Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı üzerinde kentin en gözde semti olan Beytepe’de bulunuyor. Hızla değer kazanan lokasyonda geliştirilen Benevre Beytepe, üniversitelere olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Şehir merkezine 14 km, şehir hastanesine 6,5 km, Çankaya-Oran’a 14,5 km uzaklığında olması ile rahat bir ulaşım sağlıyor.