Kanal İstanbul hayali ve mega-projelerin sonu geldi

TCMB Para Politikası Kurulu kararını okuyorum: “Gelinen noktada, mevcut para politikası duruşunun hedeflenen dezenflasyon patikasıyla uyumlu olduğu değerlendirilmektedir”. 100 kiloyum, günlük gıda ihtiyacımı 2 litre alkol ve 4-5 porsiyon Ali Nazik’le karşılıyorum, ama benim duruşum da sürdürülebilir sağlıklı kilo politikası ile uyumludur. Sen onu benim külahıma anlat, Kubat.

Amerikalılar’ın bir lafı vardır, “pastanın tadı yiyince anlaşılır”. İstatistikleri siz yayınlıyorsunuz, bakın bakalım vatandaş TL mi mevduat yapıyor, döviz mi?

Yıl boyunca hükümet, ona esir bürokrasi ve besleme basının bizi bir gün daha ekonominin battığını görmekten alıkoymak için uydurduğu yalanları tekzip etmekle geçirdim. Bir kaç gün içinde de 2019’da yalnız ekonomi değil mevcut siyaset anlayışının da nasıl çöktüğünü anlatan ve 2020 tahminlerimi içeren “Bitiş Düdüğü, Başlama Vuruşu” Parola Yayınları tarafından kitapçılara dağıtılacak.

Yalancının mumu yassıya kadar yanar, ama FÖŞ’ün etrafına saçtığı bilgelik, erdem ve ahlak ışığı ebediyen genç ve devrimci kalpleri aydınlatıp yol gösterecek. Evet, hafif bir mesih sendromu var. Bu makaleyle birlikte 2020 tahminlerime başlıyorum—bunlar kitapta yok. Belli bir sıra takip etmeyeceğim, kalbim ve burnum beni nereye götürürse, o sayfadan okuyacağım size Lugat-u-ibadullah-u-Aliye-yi-Kehaneti. Alın bir yalan daha, Latin harflerine geçince, vatandaş cahil kalmış. Ulan, getirin elinizde Osmanlı döneminde yapılan okuryazarlık istatistiklerini sonra palavra atın.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!