İTO: “Büyüme kalitesini artırmamızın şart olduğu bir döneme girdik”

İTO Başkanı Çağlar: “Büyüme kalitesini artırmamızın şart olduğu bir döneme girdik”

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, “Büyüme kalitesini artırmamızın şart olduğu bir döneme girdik. Yeni Orta Vadeli Program’da (OVP) savunma, bilişim ve ilaç sanayisi gibi katma değeri yüksek sektörlerde millileşme vurgusu iş dünyamıza bu yolda cesaret verecek” dedi.

Çağlar, Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün açıkladığı 2017-2019 dönemi Orta Vadeli Program’ın Türkiye’nin yeni bir başarı hikayesi yazma kararlılığını ortaya koyduğunu kaydetti.

İbrahim Çağlar, “Hain darbe girişimini atlatırken, küresel çalkantı ortamında bu yılki makro hedeflerimizi küçük revizyonlarla geçmemiz büyük şanstır” dedi.

“İş dünyası olarak, gelecek üç yıllık makro yol haritasındaki hedefleri el birliği ile gerçekleştireceğiz” diyen İTO Başkanı Çağlar, şunları söyledi:

“Sayın Başbakan’ın dikkat çektiği gibi büyümenin kalitesi ve yeni hedef sektörler çok önemli. Başbakanımızın ‘Her şeyden tasarruf olur ama yatırımda olmaz’ sözünü de kararlılık mesajı olarak algılıyoruz. İstikrar, büyüme ve yenilikçi yatırımlara yönelme hedeflerinin yeni OVP’nin omurgasını oluşturması memnuniyet verici. 27 çeyrek kesintisiz büyüyen ekonomimizin 2019 yılı sonuna kadar daha yüksek oranlı büyümelere yelken açması, iş dünyası için motive edici bir unsur olacak. İş dünyası olarak hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.”