İstanbul’un sakin lokasyonlarında emlak fiyatları artıyor!

İstanbul’un karmaşasından ve trafiğinden uzaklaşmak isteyenler artık merkeze uzak ve doğal yaşama yakın lokasyonları tercih ediyor.

İstanbul’da merkezi bir noktaya bir ya da iki saat uzakta olan bu destinasyonlar son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Özellikle İstanbul’da çalışan ancak sakin ve huzurlu bir yerde oturmak isteyenlerin tercihi olan bu semtler, son yılların gözdesi durumunda. Bu bölgelerin popüler olması emlak fiyatlarına da yansıyor. Özellikle müstakil ev ya da villa tarzında konutların bulunduğu bu bölgeler sakinlerine şehrin gürültüsünden uzak, sakin ve huzurlu bir yaşam sunuyor. İşte İstanbul’un sakin ve huzurlu semtlerindeki emlak fiyatları… 

  • Kemerburgaz

Eyüp ilçesine bağlı olan Kemerburgaz, son yıllarda şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Özellikle müstakil, az katlı ya da villa tipi konutların bulunduğu Kemerburgaz, özellikle son yıllarda ilgi gören bölgelerden biri. İstanbul’un en çok prim yapan bölgelerinden biri olan Kemerburgaz, sakinlerine huzurlu bir yaşam sunuyor. Bu yıl yapımı başlaması beklenen Göktürk- 3. Havalimanı metro projesi de bölgede emlak fiyatlarının yükselten faktörlerden. Kemerburgaz’da Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, 2015 yılında metrekare fiyatları 4 bin 668 TL iken bu fiyat 2017’de 6 bin 372 TL’ye yükseliyor. Bölgede satılık bir konutun ortalama satılık fiyatı 637 bin TL olurken; kiralık fiyatı ortalama 2 bin 360 TL. Kemerburgaz’dan satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 22 yıl.

  • Zekeriyaköy

Sarıyer’e bağlı olan Zekeriyaköy, İstanbul’un en yeşil yaşam alanlarından biri ve özellikle üçüncü havalimanıyla birlikte değerini artıran bir lokasyon hâline geldi. Gayrimenkul geliştiricilerinin odak noktalarından biri olan bu bölgede, birçok markalı konut projesi hayata geçiriliyor. Bölgede, 2015 yılında metrekare fiyatları 3 bin 829 TL iken, bu rakam 2017’de 5 bin 912 TL oldu. Zekeriyaköy’deki satılık konut fiyatlarına baktığımızda ise ortalama fiyatın 591 TL, buradan satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresinin ise 24 yıl olduğu görülüyor. Bölgede, kiralık konut fiyatları ise ortalama 2 bin TL.

  • Beykoz

İstanbul’un eski semtlerinden biri olan Beykoz da şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin sığınağı haline geldi. Beykoz’da 2015 yılında 4 bin 251 TL olan konut metrekare fiyatları, 2017’de 4 bin 962 TL oldu. Satılık konut fiyatlarının ortalama fiyatının 496 TL olduğu bölgede, konut yatırım geri dönüş süresi ise 27 yıl. Beykoz’da ortalama kira fiyatı ise bin 541 TL.

  • Çengelköy

Çengeköy, son yıllarda konut metrekare fiyatlarının en çok arttığı bölgelerden biri oldu. Bölgede 2015 yılında 2 bin 830 TL olan konut metrekare fiyatları 2017’de 4 bin 617 TL oldu. Çengelköy’de satılık konut ortalama fiyatı 462 TL, konut yatırım geri dönüş süresi ise 27 yıl oldu. Bölgede kiralık konut ortalama fiyatı ise bin 440 TL oldu.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN