Işıklar Holding Şirket Haberleri – (25.02.2014)

AÇIKLAMA:

13.01.2014 tarihli özel durum açıklaması ile duyurduğumuz bağlı ortaklığımız Çemaş’ın üretim kapasitesini % 75 arttıracak ve ürün yelpazesini büyüterek yeni pazarlara hitap edebileceği teşvik belgeli tevsi yatırımlarına ilişkin:

A) Metal ergitme kapasitesini % 75 arttıracak olan 6 ton/saat kapasiteli, dubleks çalışan indüksiyon ocağı Mart 2014’de devreye girecektir.

B) 900x750x300 ölçülerinde ve 7.600 ton/yıl kapasitede tam otomatik yatay kalıplama hattı Haziran 2014’de devreye girecektir. Çemaş parça üretim kapasitesini % 75 arttıracak olan yeni hat ile yapılabilecek parça büyüklüğü de 80 Kg’dan 200 Kg’a yükselecektir.

C) Yeni kalıplama hattının kum ihtiyacını karşılayacak olan 50 ton/saat kapasiteli tam otomatik kum mikseri de Haziran 2014’de devreye girecektir.

D) Yatırımın tamamlayıcı unsurları olan otomatik döküm arabası, vibrasyonlu ocak şarj arabası, indüksiyon ocakları filtrasyon sisteminin de siparişleri verilerek üretimlerine başlanmıştır.

Söz konusu yatırımlar sonucunda Çemaş mevcut müşterilerinin daha büyük ebatlı parçalarını da yapabilir duruma gelmektedir. Ayrıca yüksek hassasiyetli kalıplamadan dolayı ürün kalitesi de artmış olacaktır.

Saygılarımızla,
IŞIKLAR YATIRIM HOLDİNG A.Ş

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir