İş GYO Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (06.11.2015)

İş GYO Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli 69%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Şirket halihazırdaki alışveriş merkezleri, ofisler ve otelden oluşan gayrimenkul portföyünün yanı sıra, 2020’ye kadar kira gelirlerinde 3 kat büyüme vaad ediyor. Şirketin portföyünün önemli bir kısmı Istanbul’un ana iş merkezlerinde bulunuyor ve İş Kuleler I&II ve Kanyon (%50 hisse) gibi Istanbul’un dikkat çeken gayrimenkullerini portföyünde bulunduruyor. Ofis binaları toplam kira gelirlerinin %58’ini oluşturuyor. ISGYO’nun kira gelirlerinin 2020’de 3 katına çıkmasını bekliyoruz. 2014’te 116 milyon TL olan kira gelirinin, kiralanabilir alandaki kademeli artışlarla birlikte 2020’de 356 milyon TL’ye ulaşacağını öngörmekteyiz.

Potansiyel Katalistler

4. çeyrekte Tuzla Operasyon merkezinin devreye girişinin hisse fiyatını desteklemesi beklenebilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Makro ekonomik bozulmalar, gayrimenkul sektörüne olan talebi dolayasıyla varlık fiyatlarını ve kira değerlerini aşağı çekebilir.

Değerleme

Hisse fiyatı, hedef fiyatımız olan 2.84TL’ye göre %69’lUk yükseliş potansiyeline işaret etmektedir. Şirket 3Ç15 itibari ile muhasebe metotlarında değişikliğe gitti, yatırım amaçlı gayrimenkuller 3Ç15 itibariyle defter değeri yerine piyasa değeri ile kaydedilmeye başladı. Yatırım amaçlı gayrimenkullerin piyasa değerine göre kaydıyla birlikte, şirketin defter değeri 1.2 milyar TL’den, 2.5 milyar TL’ye çıktı. Bu değişiklikten önce şirket 0,9x F/DD ile işlem görüyordu,şu anda şirket F/DD 0.5x’ten işlem görmektedir.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir