İş GYO Hisse Yorumu / Bizim Menkul – (16.01.2017)

İş GYO Hisse Yorumu

Hedef Fiyat 1,84

Getiri Potansiyeli 20,3%

Güçlü Kira Geliri…

 ISGYO güçlü kira gelirleri ve düşük yabancı para yükümlülüğü ile önümüzdeki dönemde düşük riskli yapısı nedeniyle takip edeceğimiz şirketler arasındadır.

 Aralık 2016 itibariyle 4,75 Milyar TL’lik gayrimenkul portföyü olan şirketin toplam gayrimenkul portföyünün %65,6’sı kira geliri elde edilen varlıklardan oluşmaktadır. 2016 yılı ilk 9 ayında 309 Milyon TL gelir elde eden şirketin gelirlerinin %47’si kira gelirlerinden oluşmaktadır.

 Şirketin %100 doluluk oranı ile kira geliri elde ettiği varlıklardan elde edebileceği potansiyel kira geliri 220 Milyon TL’nin üzerindedir.

 Şirketin geliştirmekte olduğu projelerin mevcut tamamlanma oranı ile değerlerinin toplam portföy içerisindeki payı %30 seviyesindedir. Bu projelerin tamamından yaklaşık 1,6 Milyar TL konut satış geliri beklenirken, yıllık kira gelirlerine de 87 Milyon TL’lik katkı vermeleri beklenmektedir.

 913 Milyon TL net borcu bulunan şirketin net borç/Özkaynak oranı %32 seviyesindedir. Net yabancı para yükümlülüğü 223 Milyon TL iken özkaynaklara oranı %8 seviyesindedir.

 Son 6 yılda temettü verimi ortalama %3,8 olan şirketin son 4 yılda bedelsiz pay dağıtım verimliliği ise %5,33’tür.  2017 yılında şirketin kira gelirlerinde önemli bir artış beklenmezken konut satış gelirleri gerileyecektir. 2018 yılında hem proje teslimlerinin başlayacak olması hem de mevcut durumda kiracısı bulunmayan varlıkların yeniden ve yüksek rakamlarla kiralanabilecek olması şirketin öne çıkan potansiyelleri olarak görülebilir.

 Döviz kurlarında oynaklığın yüksek olduğu ve iç/dış politik risklerin devam ettiği bir dönemde istikrarlı kira geliri ve kar payı dağıtım politikasıyla İş GMYO’nun öne çıkabileceğini düşünmekteyiz. BMD olarak ISGYO için pay başına hedef fiyatımız 1,84 TL olup %20’lik bir artış potansiyeli taşımaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN