İş GYO Hisse Yorumu / Ekinciler Yatırım – (10.05.2013)

İş GYO Hisse Yorumu

Hedef Fiyat 1,98

• Mali Analiz: <s GYO yılın ilk çeyreginde beklentilere paralel 16.8 milyon TL kar açıklayarak geçen yılın aynı dönemine göre karını %5 artırmıstır. Sirketin kiralanabilir varlıklarına ilave olmazken, konut teslimatının da gerçeklesmedigi
gözlendi. Sirket bu yılın ilk çeyreginde geçen yılın ilk çeyregine göre %4 artıs göstererek 28 milyon TL satıs geliri elde etti. Kira getirisi ise %12 ile oldukça cazip olmakla birlikte kira gelirinin 2016’da faaliyete girmesi planlanan projelerle yükselmesi beklenmektedir.

• 2013’te teslimatlar baslayacak_ Sirketin 2013 Agustos’unda teslimatı baslayacak. Çınarlı Bahçe Projesi’nden 140 milyon TL, Taksim Ofis projesinin tamamlanmasından da 1.1 milyon TL gelir elde etmesi beklenmektedir. Bu nedenle 2013’te gelirlerin yaklasık iki katına çıkmasını bu durumun da karlılıkta artıs yaratması beklenmektedir.

• İzmir’deki Ege Perla Projesi büyük ilgi görmekle birlikte 2016 yılı karına olumlu yansımasını bekliyoruz.

• Hedefler ve Beklentiler Yatırımcılara %5 üzerinde temettü vermeyi hedefleyen sirket, bazı otellerin satısı için görüsmeler yürüttügünü açıkladı. Ayrıca İs GYO, İstanbul Finans Merkezi Projesinden yıllık 13-14 milyon $ kira geliri elde
etmeyi bekliyor.

• Degerlendirme: Satın almalar ve yeni büyük projeler nedeniyle temettü verimliligi düsük kalsa da Atasehir ve Tuzla projeleri’nin yanında olası otel satısı ve yeni projelerinin getirileriyle sirketin karının artmasını ve düsük borçluluk ile güçlü mali tablolarının devamı beklenmektedir. Mali tablolarını olumlu buldugumuz hisse için “AL” tavsiyesi ile 1,98 TL hedef fiyat olarak izlenmektedir.

• Riskler_ Projelerde yasanabilecek gecikmeler, kurumlar vergisi istisnasının kaldırılması, TL’nin ani ve hızlı deger kaybı ve Türkiye’deki düsük faiz ortamının degismesi olarak sıralanabilir.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Ekinciler Yatırım Araştırma

Tüm İş GYO hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.