İnfo Yatırım İTÜ Yatırım Kulübü’nün SanalBorsam Yarışması’na ana sponsor oldu

İnfo Yatırım’dan sanal borsa yarışmasında üniversitelilere eğitim ve ödül desteği

Türkiye’nin köklü aracı kurumlarından İnfo Yatırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü’nün bu yıl 10’uncusunu düzenleyeceği ‘SanalBorsam Yarışması’nın ana sponsoru oldu.

Sermaye piyasalarında 33 yıllık deneyimi ve öncü olma misyonuyla faaliyet gösteren Türkiye’nin köklü aracı kurumlarından İnfo Yatırım, katılımcılara Türkiye’nin ilk sanal borsa deneyimini sunan İTÜ Yatırım Kulübü SanalBorsam yarışmasına sponsor oldu. Bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek SanalBorsam Yarışması, katılımcılara menkul kıymetler borsalarında işlem yapma ve deneyim kazanma fırsatı sunuyor. Katılımcı kitlesi çoğunlukla üniversite öğrencilerinden oluşan SanalBorsam Yarışması’na, yatırıma ve borsaya ilgisi olan ve bu konuda kendisini geliştirmek isteyen her seviyeden ve okuldan öğrenci katılabiliyor.

İnfo Yatırım yöneticilerinden eğitim alma ayrıcalığı

Yarışmacılar etkinlik öncesinde İnfo Yatırım’ın Araştırma Departmanı’ndan alanında uzman yöneticiler olan İbrahim Şişman, Çağlar Toros ve İsmail Güner’den eğitim alma ayrıcalığına sahip oluyor. Yarışma öncesinde İnfo Yatırım’dan verilecek eğitimlerle kendilerini finans ve borsa alanlarında geliştiren yarışmacılar, yarışma sırasında demo hesaplarda yatırım konusundaki bilgi ve yeteneklerini test etme fırsatını yakalayacaklar. Yarışma programına göre Antrenman Ligi 25 Aralık 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 12 Ocak 2024 Cuma günü tamamlanacak. 15 Ocak 2024 Pazartesi günü başlayacak yarışma ise 9 Şubat 2024 Cuma günü sona erecek. Kazananlara ise ödüllerinin verileceği özel bir gala töreni düzenlenecek.

“Gençlere ve yatırım ortamına katkı sağlayacak”

Kendisi de İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan İnfo Yatırım CEO’su Ender Şahin konuyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Sermaye piyasalarındaki 33 yıllık deneyimimiz ve öncü olma misyonumuzla bireysel yatırımcıları desteklemek için çalışmaya devam ediyoruz. Halka arzlarla birlikte yatırımcı sayıları her yaştan ve meslek grubundan katılımlarla 8 milyonu aşarak rekor kırdı. İTÜ Yatırım Kulübü’nün düzenlediği SanalBorsam yarışması da gençlerin sermaye piyasaları ve finansal okuryazarlığı konusunda bilinç ve deneyim kazanmaları bakımından çok önemli. İnfo Yatırım adına bu yarışmanın ana sponsoru olarak hem katılımı teşvik edici ödüller hem de gençlere yatırım eğitimi verme konusunda destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yarışmadaki en büyük ödül eğitimler, bilgi ve deneyim kazanmak olacak. Üniversiteli gençler başta olmak üzere yatırım ortamının daha bilinçli olmasına katkı sağlayan bu yarışmayı organize eden İTÜ Yatırım Kulübü’nü kutluyor, tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum.”