IMF Başkanı’ndan Dünya Ekonomisi Değerlendirmesi

Uluslararası Para fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonomideki aşırı dengesizlikler nedeniyle, petrol fiyatlarındaki düşüşün toparlanmayı hızlandırmayacağı uyarısında bulundu.

DHA’nın haberine göre, Washignton’da Dış İlişkiler Konseyi’nde bir konuşma yapan Lagarde, ABD’deki büyüme ve petrol fiyatlarındaki düşüşün ekonomilere yardım elini uzatmasına karşın, dünyanın çok güçlü bir ‘ters rüzgâr’ ile karşı karşıya bulunduğuna dikkat çekti.

Lagarde, ‘Petrol fiyatlarından gelecek bir yardım iyi ancak, küresel ekonominin dizlerinde derman kalmadı, yardımcı olamayacak’ dedi.

Lagarde, 2015’in, politika yapıcıların, kök salmış ekonomik zayıflığı aşabilmek için çabalarını ikiye katladığı ‘eylem yılı’ olması gerektiğini ve politik liderleri, altyapı yatırımları, ticaret anlaşmaları ve iklim değişikliği alanlarında daha güçlü adımlar atmaya çağırdı.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir