Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (23.03.2020)

TTRAK; Üretime 14 gün süreyle ara verildi / hafif negatif

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY40.40
Hedef Fiyat/Hisse TRY51.70
Getiri Potansiyeli 28%

Avrupa ülkelerinden yapılan tedarik ve teslimat süreçlerinde yaşanan aksamalar nedeniyle Ankara ve Erenler Fabrikalarında yapılan üretime 23.03.2020 tarihinden başlamak üzere 14 gün süreyle ara verilmesine karar verildi. Haberin hisse performansı üzerinde hafif negatif bir etki yapacağı düşüncesindeyiz.

HANGİ HİSSELER YÜKSELİŞE, HANGİ HİSSELER DÜŞÜŞE BAŞLAYACAK? BAŞVURUN, CEBİNİZE GELSİN!

EKGYO; Hisse geri alım programı açıkladı

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY1.11
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 105%

Emlak Konut GYO, hisse geri alım programı açıkladı. Program yaklaşık 251,6 milyon adede kadar hisseyi geri alımını içerirken ayrılan bütçe 1.0 milyar TL olarak belirlendi. Şirket, Cuma günü hisse başına 1,12 TL tutarında 10,5 milyon hisse geri aldı. Haberin şirketin hisse fiyatını kısmen destekleyebileceğini düşünüyoruz.

YERLİ VE YABANCI ANALİSTLER’İN AL/SAT ÖNERİLERİNİ “ÜCRETSİZ” TAKİP EDİN!

TOASO; Üretim hızı düşürülüyor / hafif negatif

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY17.50
Hedef Fiyat/Hisse TRY32.50
Getiri Potansiyeli 86%

Şirket, 1,5 metre sosyal mesafe kuralını uygulamaya başlayarak üretim hızını düşürdüğünü açıkladı. Haberin şirketin hisse fiyatına hafif negatif etki yapacağı düşüncesindeyiz.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

THYAO; Koronavirüsün operasyonlar üzerindeki etkileri

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY7.98
Hedef Fiyat/Hisse TRY14.56
Getiri Potansiyeli 82%

 THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı haftasonu sözkonusu salgının operasyonlar üzerindeki etkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Her ne kadar tüm dünyada havayollarının zor bir dönemden geçtiği biliniyor olsa da açıklamalarının hisse performansı üzerinde hafif olumsuz etki yapmasını ekleriz. Yurtdışı gelirleri THY’nin 2019 gelirlerinin toplam %88’ini oluşturmakla beraber, kalan %12’lik kısım için de ciddi bir talep düşüşü olması kaçınılmaz. 2019 sonu itibariyle THY’nin net borç/VAFÖK oranı 4,5 seviyesinde bulunmaktadır. Öte yandan, geçen hafta Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan paket kapsamında detay paylaşılmamakla beraber, THY’nin destek alacağı belirtilmişti.

 THY uçak kapasitesinin %85’ini kullanamıyor. Şu anda 107 yabancı ülkeye uçmakla beraber, 27 Mart itibariyle talep yetersizliğinden ötürü kapanacak başka destinasyonlar sonucu, THY sadece 4 ülkede 5 destinayona uçuyor olacak. THY normalde 126 yabancı ülkeye uçmaktaydı.

 Şu an için işte çıkarmalar söz konusu olmamakla beraber, maaş kesintileri söz konusu olabilir.

ÜCRETSİZ MOBİL CANLI BORSA VERİSİ İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin