Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (7.02.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Güne yükselişle başlayan ve gün boyu gücünü koruyan BİST100 endeksi, 8.890 seviyesinde rekor tazeledikten sonra günü 8.869,14 seviyesinde tamamladı. AKBNK, SASA, THYAO gibi hisseler endekse puan bazında en güçlü katkıyı sağladı. Sınai Endeks %1,14, Bankacılık Endeksi %1,17 değer kazandı. Endekste ralliye öncülük eden telekom, sigorta, perakende sektör hisselerinde alımlar yavaşlarken geride kalan sektör hisselerinde ve BİST100 dışı hisselerde alımların yoğunlaştığını izliyoruz.

BİST’de son haftalarda hızlı yükselişin ardından kısa vadede kar realizasyonları yaşanabileceğini düşünürken orta vade için düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirileceği görüşümüzü koruyoruz. Mevcut seviyelerde hisse seçimi konusunda seçici olunması gerektiği görüşümüzü ise yineliyoruz.

Global major borsalar ise dün günü yükselişlerle tamamladıktan sonra bu sabah karışık seyrediyor. Bu hafta veri gündemi sakin seyrederken bu akşam Fed üyelerinin gerçekleştireceği konuşmaların risk iştahına yön verebileceğini düşünüyoruz.

Yurt içinde, VIOP30 endeksi akşam seansını %0,03 yatay pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne pozitif eğilimle başlamasını ve gün içerisinde dalgalı bir seyir izlemesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi