Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (3.04.2024)

BIST100 Günlük Yorum

Güne yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, gün içerisinde dalgalanırken kapanışa yakın artan satışlarla %1,27 düşüşle 9.040,87 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks % 2,08 değer kaybederken Bankacılık Endeksi %1,57 yükselişle pozitif ayrışmayı sürdürdü. Sıkı para politikası sanayi şirketlerine dair büyüme endişelerini artırırken bankacılık sektörü hisseleri pozitif ayrışıyor. Diğer taraftan Ramazan Bayramı öncesinde yurt içinde risk alma iştahı sınırlı seyrederken Cuma gününe kadar dalgalanmanın devam etmesini bekliyoruz. Ramazan Bayramı sonrasında ise dalgalanmanın azalmasını bekliyoruz.

Global piyasalarda ise kar satışları izleniyor. Beklentilerden iyi gelen ekonomik veriler faiz indirimlerinde aceleci olunmayacağı beklentisi yaratarak risk iştahını sınırlandırıyor. Dün major borsalar günü düşüşlerle tamamlarken bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisi ve Asya endeksleri satıcılı seyrediyor. Global gevşeme sürecine ilişkin beklentiler korundukça major borsalarda yükselen trendin korunacağını ve satışların sınırlı kalacağını düşünüyoruz. Global piyasaların verilerle yön bulmayı sürdüreceğini düşünüyoruz. Bugün Euro Bölgesi TÜFE verisi takip edilecek.

Yurt içinde makroekonomik veri gündeminde bugün Mart ayına ilişkin enflasyon verileri açıklanacak. Piyasa beklentisi TÜFE’nin Mart’ta aylık %3.6 ve yıllık %69.21 artış yaşayacağı yönünde. Şeker Yatırım olarak Mart’ta aylık %3.7 ve yıllık %69.35 enflasyon bekliyoruz. VIOP30 endeksi akşam seansını %0,22 düşüşle tamamladı. Endeksin güne sınırlı negatif eğilimle başlamasını sonrasında ise dalgalı seyrini sürdürmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!