Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (22.06.2022)

BIST100 Günlük Yorum

Güne pozitif bir başlangıç yapan ve gün içinde bu yükselişini güçlendiren BIST-100 Endeksi, günü %1,44 yükselişle 2.575,86’dan tamamladı. Fed kararı sonrası tepki yükselişi gerçekleştiren ABD Borsaları’nda, Fed üyelerinden T. Barkin’in faiz artışlarının hızlandırılması gerektiğini söylemesi sonrası resesyon endişelerinin güçlenmesiyle ABD vadelilerinde tekrar satışlar yaşandı. Global resesyon endişeleri devam ederken risk alma iştahındaki zayıf seyir nedeniyle global borsalardaki dalgalı seyrin devam etmesi beklenmektedir.

VIX Endeksi sınırlı geri çekilme gerçekleştirse de 30 seviyelerinde ve yüksek seyrini devam ettiriyor. Endeks kısa vadede 25 seviyesi üzerinde kaldıkça ABD Borsaları’ndaki tepki yükselişlerinin zayıf kalması ve yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmeye devam etmesi beklenir. BIST’te ise yurtdışı borsalardaki zayıf seyre rağmen tepki yükselişi eğilimini devam ettirebilir. Başta bankacılık, havacılık ve ihracatçı sektörler olmak güçlü karlılık beklentilerinin devam etmesi ve bilanço dönemine yaklaşmamız nedeniyle BIST’in yurtdışına göre güçlü görünümünü devam ettirmesi beklenmektedir.

Piyasaların gözü Fed Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamalarda olacak. VIOP-30 Endeks kontratı akşam seansını sınırlı artıyla tamamlarken BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri %1 ve üzeri düşüşle seyrediyor. Asya Borsaları’nda satıcılı seyir var. Endeks’in güne negatif eğilimle başlaması beklenirken geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak değerlendirilerek tepki yükselişi eğiliminin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!