Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (28.02.2024)

Piyasalara Bakış

Güne 9.351 seviyesinden başlayan BIST100 endeksi, gün içinde devam eden kar satışları sonucunda %1,66 puan değer kaybederek 9.179 seviyesinden kapanışını gerçekleştirdi. Endekse dahil 80 hisse değer kaybederken, 19 hisse ise değer kazandı. Bankacılık endeksi %1,0 ve sanayi endeksi %1,16 değer kaybetti. Endekse puan bazında en fazla pozitif katkı ise EREGL’den geldi. Küresel piyasalar tarafında ise Avrupa ve ABD piyasalarında karışık kapanışlar görüldü.

ABD’de takip edilen Ocak ayı dayanıklı mal siparişleri, piyasa beklentilerinin ötesinde bir gerileme kaydederken, Şubat ayı CB Tüketici Güveni verisi de beklentilerin altında kaldı. Bugün veri akışı tarafında içerde dış ticaret dengesi, Avrupa’da tüketici güveni, ABD’de ise büyüme verileri takip edilecek. Ayrıca piyasa kapanışının ardından Ford Otosan 4Ç23’e ilişkin finansal sonuçlarını açıklayacak.

Dün gerçekleşen kar satışlarının ardından, endeksin bugün yeniden alıcılı başlamasını, yukarı denemelerine devam etmesini bekliyoruz. 9.400 direnç seviyemiz olurken, 9.150 ise destek olarak izlenmeli.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!