Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (27.02.2024)

Piyasalara Bakış

Haftanın ilk işlem gününe pozitif başlayan ve gün içinde 9.450 puan ile rekor seviyelere ulaşan BIST100 endeksi, kapanış öncesi gelen satışlar sonrası günü, %0,43 değer kaybıyla 9.334 seviyesinden tamamladı. Toplam işlem hacmi 133,2 mlr TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 39 hisse değer kazandı, 58 hisse değer kaybetti. Endekse puan bazlı en yüksek katkı sağlayan hisse ASELS olurken, en fazla negatif etki AKBNK ve TUPRS’tan geldi. Bankacılık endeksinde %2,23 ve sanayi endeksinde ise %0,04 değer kaybı görüldü. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran %4,83 ile bilişim endeksi oldu. Küresel piyasalar tarafında ABD piyasaları satıcılı, Avrupa piyasaları da Almanya hariç negatif kapandı.

Dün yurt içinde önemli bir veri akışı yoktu. ABD’de yeni konut satışları, ocak ayında aylık %1,5 artışla 661 bine çıkmasına karşın piyasa beklentilerini karşılayamadı. Bugun içeride veri akışı sakin, yurt dışında ABD’de dayanıklı mal siparişleri, Richmond Fed sanayi endeksi ve tüketici güveni verileri izlenecek.

TL bazında kapanış rekorunu yenilemekte zorlanan endeksin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. 9.400 üzerinde görmeye alıştığımız kar satışları, endeksin yükselişini kesintiye uğratsa da, haftanın devamında 9.800 ve üzerine doğru yukarı denemelerin sürmesi beklenmelidir. 9.150 seviyeleri yine destek olarak takip edilecektir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni