Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (24.11.2023)

Piyasalara Bakış

Güne yatay başlayan BIST 100 endeksi, gün içinde dalgalı seyir sürdürdü ve gün sonunda gelen satış baskısıyla günü %1,11 değer kaybı ile 7.899 puandan tamamladı. İşlem hacmi 103,2 mlr TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 18 hisse değer kazandı, 79 hisse değer kaybetti. Bankacılık endeksi %1,0 pozitif ayrışma gösterirken, sanayi endeksi %1,75 değer kaybetti. ABD piyasalarının kapalı olduğu günü, Avrupa piyasaları hafif pozitif tamamladı.

PPK toplantısında beklentilerin üzerinde 500 baz puanlık artışın ardından, politika faizi %35’ten %40 seviyesine yükseltildi. Dün veri tarafında Almanya, İngiltere ve Avro Bölgesi’nde açıklanan imalat PMI rakamları beklentilerin üzerinde geldi. Bugün yurt içinde kapasite kullanımı ve reel kesim güven endeksi izlenecek. Yurt dışında ise ABD’de imalat PMI ve Almanya’da büyüme verileri açıklanacak. Avro Bölgesi’nde ise AMB Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edilecek.

Borsa İstanbul’un bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Endekste destek seviyemiz olan 7.850 bugün de gerilemelerde takip edilecek. Yukarı hareketlerin hedefi ise yine 8.000 olarak izlenecek. 7.850 altına doğru güçlü bir hareket görmediğimiz sürece endeksle ilgili pozitif beklentiler korunacaktır.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni