Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (21.11.2023)

Piyasalara Bakış

Haftanın ilk işlem gününe alıcılı başlayan BIST 100 endeksi, günün devamında pozitif seyrini sürdürerek günü %1,2 yükselişle 7.946 seviyesinden tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 85,1 mlr TL olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksinde %1 yükseliş görüldü, holding endeksi %2,1 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran sektör finansal kiralama ve faktoring sektörü olurken, en çok kaybettiren sigortacılık sektörü oldu. Küresel piyasalar tarafında ise ABD ve Avrupa piyasalarında pozitif eğilim devam etmekte.

Gün içinde açıklanan Almanya ÜFE verisi beklentilere paralel aylık -%0,1 gerileme gösterdi. Yurt içinde ise veri akışı sakindi. Bugün küresel piyasalar Fed toplantı tutanaklarına odaklanırken, veri akışı tarafında ABD’de açıklanacak ikinci el konut satışları verisi izlenecek. Yurt içinde ise bugün açıklanması beklenen herhangi bir veri akışı bulunmamakta.

Borsa İstanbul’un bugüne 8.000 seviyelerine yönelerek alımlarla başlamasını bekliyoruz. Daha önce endekste 7.900 seviyelerinden gelen satışlar karşılanamamıştı, bu kez CDS tarafındaki gerileme ve yurt dışı hisse senedi piyasalarındaki yukarı eğilimin desteğiyle, olası satışların karşılanabileceğini ve endekste 8.000-8.200 aralığının test edilebileceğini düşünüyoruz.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!