Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (20.02.2024)

Piyasalara Bakış

Haftaya pozitif bir başlangıç yapan BIST100 endeksi, günün devamında özellikle banka hisselerine gelen alımlarla 9.404 seviyesine kadar yükseldi. CDS tarafında gözlenen düşüşle birlikte gün içinde bankacılık endeksinde %3’ü aşan yükseliş görülse de, kapanışa doğru gelen kar satışların ardından endeks %0,6 düşüşle 9.196 seviyesinden günü tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 154,8 mlr TL olarak gerçekleşti. Endekse puan bazlı en yüksek katkıyı veren hisse TUPRS olarak öne çıktı. Bankacılık endeksinde %0,5 düşüş görüldü, holding endeksi %0,6 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran bilişim olurken, en çok kaybettiren tekstil deri sektörü oldu.

Küresel piyasalar tarafında Avrupa borsalarında negatif kapanışlar görüldü, ABD piyasaları ise tatil nedeniyle kapalıydı. Bugün yurt içi ve yurt dışı piyasalarda veri akışı oldukça sakin olacak.

Zirve seviyelerinden gelen satışların ardından bugün Borsa İstanbul’da yatay başlangıç görebiliriz. Kar satışları 9.150–9.000 aralığında karşılandığı sürece endekste 9.400 ve 9.800 yukarı hareketin devamında hedef seviyelerimiz olmaya devam edecektir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni