Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (12.02.2024)

Piyasalara Bakış

Haftanın son gününe 8.993 seviyesinden pozitif başlangıç yapan BIST100 endeksi, gün içinde alıcı seyrini korudu ve %1,07 artışla kapanış rekorunu 9.046 seviyesi olarak güncelledi. Endekse dahil 69 hisse primlenirken, 29 hisse ise geriledi. THYAO ve BIMAS endekse en fazla pozitif katkıda bulunan hisseler oldu. Toplam işlem hacmi 120,2 mlr TL olarak gerçekleşti. Avrupa piyasaları haftayı satıcılı tamamlarken, ABD piyasaları Dow endeksi hariç pozitif kapandı.

TUIK tarafından açıklanan sanayi üretimi endeksi 2023 Aralık ayında yıllık bazda %1,6, aylık bazda ise %2,4 artış gösterdi. Almanya’da ise takip edilen enflasyon rakamları beklentilere paralel yıllık %2,9 seviyesinde gerçekleşti. Bugün içeride işsizlik oranı takip edilirken, Japonya piyasaları bugün, Çin piyasaları ise bu hafta genelinde kapalı olacak.

Borsa İstanbul’un bugüne alıcılı başlamasını, ardından da 9.150 hedefine yönelmesini bekleriz, 9400 ve 9.800 sıradaki hedeflerimiz olacaktır. CDS’lerdeki gerilemeye bağlı olarak endeksin TL bazlı rekorlarını yenilemesi beklenebilir. Kar satışları ise 9.000-8.750 aralığında karşılanmaya çalışılacaktır.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!