Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (10.07.2024)

Piyasalara Bakış

Güne pozitif başlangıç yapan BIST 100 endeksi, yükselişlerde kar satışlarıyla karşılaşırken, günün kapanışını da %0,62 değer kaybıyla 10.797 seviyesinden gerçekleştirdi. Endekse dahil 46 hisse artış gösterirken, 51 hisse ise değer kaybetti. Endekse en fazla pozitif katkı THYAO’dan gelirken, en fazla negatif eden hisseler ise AKBNK ve YKBNK oldu. Toplam işlem hacmi ise 100 mlr TL olarak gerçekleşti. Küresel piyasalar tarafında ise Avrupa piyasaları satıcılı, ABD piyasaları ise günü yatay tamamladı.

Fed Başkanı Powell dün gerçekleştirdiği konuşmasında, enflasyonun %2’lik hedefinin üzerinde kalsa da son aylardaki iyileşmenin desteğiyle merkez bankasının faiz indirimi durumunu güçlendireceğini söyledi. Bugün gündem tarafında NATO Liderler Zirvesi izlenmeye devam edilirken, veri tarafında içeride sanayi üretimi takip edilecek.

ABD ve Avrupa piyasalarının bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. Borsa İstanbul’da bugün yatay başlangıç bekliyoruz. Yukarı yönlü hareketlerde 11.000 hedef olmaya devam ederken, gerilemelerde 10.750-10.600 önemli destek aralığı olacaktır.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!