Hisse Öneri Portföyü / Ziraat Yatırım – (9.07.2024)

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri portföyümüzü hedef hisse fiyatlarımızdaki değişiklikler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre, Aselsan (ASELS)’ı %10 ağırlıkla model portföyümüze ekliyoruz. Bim Mağazalar (BIMAS)’ın ve Türk Hava Yolları (THYAO)’nın ağırlıklarını %15’ten %10’a çekiyoruz.

Yılbaşından itibaren Öneri Portföyümüz nominal %62 oranda yükselirken, BİST100’ün aynı dönemde %45,4 oranında yükselişine bağlı olarak BİST100’e göre görece getiri %11,4 olarak gerçekleşmiştir.

PORTFÖYE EKLENEN

Aselsan (ASELS): Aselsan’ın son bir yıldaki bakiye siparişleri güçlü bir büyüme gösterdi ve ilk çeyrek itibarıyla bakiye siparişler 11,1milyar USD’ye kadar çıktı. Önümüzdeki dönemde mevcut jeopolitik koşullar nedeniyle savunma harcamalarında artış beklenirken, AR – GE odaklı bilgi birikimi ve ileri teknolojik altyapısı nedeniyle Aselsan’ın yeni önemli sözleşmeler elde etme potansiyeli yüksek. Yıl sonu finansal beklentilerin olumlu olduğu Şirket’in hisseleri hedef fiyatımıza göre önemli bir potansiyel barındırıyor. Bu kapsamda, Aselsan’ı model portföyümüze dahil ediyoruz.

Hisse öneri portföyümüzün güncel hali aşağıda yer almaktadır.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!