Hisse Öneri Portföyü / Ziraat Yatırım – (21.11.2023)

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri portföyümüzü hedef hisse fiyatlarımızdaki değişiklikler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre Sabancı Holding (SAHOL)’i model portföyümüze ekliyoruz. Bim Mağazalar (BIMAS)’ın ağırlığını %10’dan %15’e çıkartırken; Mavi Giyim (MAVI)’nin ve Kordsa (KORDS)’nın ağırlığını %10’dan %5’e çekiyoruz. Ford Otosan (FROTO)’ın payını da %15’den %10’a düşürüyoruz.

➢ Yılbaşından itibaren Öneri Portföyümüz nominal %68,8 oranda yükselirken, BİST100’ün aynı dönemde %44,2 oranında yükselişine bağlı olarak BİST100’e göre görece getiri %17 olarak gerçekleşmiştir.

Portföye Eklenen:

➢ Sabancı Holding (SAHOL): Yüksek sayılabilecek Net Aktif Değer (NAD) iskontosuyla cazip duran Sabancı Holding’i, sadeleştirme adımları kapsamında finans sektörüne yönelik oluşan olumlu beklentiler, banka dışı şirketlere yönelik devam eden güçlü kar öngörüleri ve yeni ekonomi ağırlıklı daha dengeli bir portföy yapısına doğru yönelimle hisse öneri portföyümüzü ekliyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!