Hateks’e iki kat talep geldi

2011’in ilk halka arzını Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri gerçekleştirdi. Halka arza iki kat talep geldi.

Hateks Hatay Teksti İşletmeleri A.Ş. İMKB Birincil Piyasa’da HATEK.BY koduyla halka arz edildi. 2011’in ilk halka arzını gerçekleştiren Hateks sermayesinin yüzde 15’ini halka arz etti. Halka arzda bir dakika 41 saniye gibi bir sürede talep geldi, toplam iki kat talep topladı.

Hateks’in 3 TL 86 Kuruş baz fiyattan çıktığı halka arzda, talebin tamamı 4 TL 25 kuruştan gerçekleşti. Halka arzda 3 milyon 250 bin lot hisseye karşılık yaklaşık 6 milyon 500 bin lot talep toplandı. Bu halka arz sonrasında Hateks yeni yatırımları için 13 milyon 812 bin TL’lik taze kaynak yaratmış oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hateks Yönetim Kurulu Başkanı Abud Abdo “2010 yılında gerçekleştirilen Halka Arz Seferberliği sonrasında hisselerimizi halka açmaya karar verdik. Türkiye’de 6 yıldır bir tekstil şirketi halka açılmamıştı. Türkiye’de tekstil sektörünün olumsuz algısını değiştirecek cesaretli bir adım attığımıza inanıyoruz. Hateks’in sağlam mali yapısı, üstün üretim teknolojisi ve yurtdışındaki güçlü pazarlama kanallarıyla yatırımcılar için de cazip bir yatırım unsuru olacağını düşünüyorduk. Bugün halka arz sırasında gördüğümüz talep de bizi teyit etmiş oldu. Hateks’in 37 yıllık tarihinde önemli dönüm noktalarından biri olan bu halka arzu sırasında gördüğümüz ilgiden dolayı mutlu ve gururluyuz.” dedi.

TEKSTİL VE TURİZMDE İŞTİRAKLERİ VAR

1973 yılında ring iplik üretimi için kurulan Hateks, 1994 yılında dokuma, boya ve konfeksiyon tesislerini hayata geçirerek Akdeniz bölgesinin en büyük tekstil fabrikalarından biri oldu. Grup şirketleri arasında Türkiye, Suriye, Fransa ve İtalya’dan tekstil ve pazarlama iştirakleri olan Hateks’in ortaklarının katılımıyla turizm alanında ise Fethiye Letoonia Resorts ve Belek Letoonia Golf Resort’te yatırımları var. Hateks’in ayrıca İzmir ve Antakya’da otel ve alışveriş merkezine uygun gayrimenkulleri bulunuyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16707939.asp?gid=254

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir