Halkbank talep topluyor

Halkbank, USD/TRY kuruna dayalı anapara koruma amaçlı fon için talep topluyor.

Halkbank yüzde 100 anapara koruma amaçlı, ABD dolar kurundaki (USD/TL) düşüşten getiri sağlamasını hedefleyen 3. alt fonu için talep toplayacağını duyurdu.

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, fon için 7 Ekim tarihine kadar Halkbank ve Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş şubelerinden talep toplanacağı, minimum fon alış tutarının ise 3 bin lira olacağı belirtildi.

Başlangıç tutarının bir kısmı ile borsada işlem gören Hazine Bonosu, Devlet Tahvili ve ters repo gibi sabit getirili yatırım yapılarak anapara korunurken, ABD Dolar kurunun (USD/TL) düşüşünden getiri sağlayacak borsa dışı bir opsiyon sözleşmesi alınacağı kaydedilen açıklamada, anapara korumasından ise sadece vade sonuna kadar fonda kalan yatırımcıların yararlanabileceği bildirildi.

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı İmamoğlu, konuyla ilgili, yüzde 100 anapara koruma amaçlı fonların, düşük faiz ortamında yatırımcılar için alternatif bir getiri imkanı sağlayacağını kaydetti.

İmamoğlu, anapara kaybetme endişesi duyan ve bu nedenle de fiyatları piyasa koşullarında dalgalanma gösteren altın, döviz, hisse senedi gibi yatırım araçlarından sağlanabilecek getirilerden de mahrum kalmak istemeyen yatırımcılar için uygun olan bu tür anapara koruma amaçlı yatırım fonlarının ihracına yatırımcı ihtiyaçları paralelinde devam edeceklerini bildirdi.

İmamoğlu, ”Fon sahipleri riskli görülen birçok ürüne anapara kaybetme riski olmadan yatırım yapabilecek. Müşterilerimiz, Halkbank ile Halk Yatırımın uzman ve tecrübeli kadrosu ile yatırım imkanı bulacak” dedi.

Kaynak: www.bloomberght.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir