Halk GYO Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (05.05.2015)

Halk GYO Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli 61%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Güçlü seyreden gayrimenkul sektörü dinamikleri ve düşük faiz ortamında, Halk GYO yatırımcılara hem sabit kira geliri hem de devam eden konut ve ofis yatırımlarıyla büyüme sunuyor. Şirketin halihazırda kira geliri yarattığı, çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere 21 binası bulunmaktadır. Şu anda 51bin m2 olan kiralanabilir alanin 2019’da Istanbul Finans Merkezi projesinin bitmesiyle 325bin m2’ye yükselmesini bekliyoruz. Kira geliri elde edilen binaların %85’inde fazlası Halkbank ve iştiraklerine kiralanmış olup bu durum yüksek doluluk oranlarının devamlılığı konusunda güvence vermektedir. IFM projesi tamamlandığında, şirketin 2014’te yarattığı kira gelirlerinin 4.3 katına çıkmasını bekliyoruz. 2014’te olduğu gibi, devam eden konut projelerinden satışlar, gelirleri desteklemeye devam edecektir. Bakırköy Referans Projesi ve Eskişehir Panorama projesi satışlarının katkısıyla 2015’te gelirlerin %47 ve net karın %33 artmasını bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

İstanbul Finans Merkezi’ne ilişkin haber akışı ve beklentilerin üstüne gelen çeyrek finansalları hisse performansını destekleyecektir.

Aşağı Yönlü Riskler

Makro ekonomik ortamda ve gayrimenkul sektöründe yaşanabilecek olumsuzluklar varlık fiyatlarını ve kira değerlerini aşağı çekebilir. Bunun yanında, faiz oranlarında artış, devam eden projelerin inşaatlarında ya da satışlarda yaşanabilecek gecikmeler ve 2015’te gelir ve net karın beklentimizin altında gelmesi gibi faktörler diğer riskler olarak sıralanabilir. Değerleme Hisse cari fiyatlarda, hedef fiyatımız olan 2.03 TL’ye göre %61 yükseliş potansiyeline işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım 2015 Mayıs Portföy Önerileri

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir