Halk GYO Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (07.06.2016)

Halk GYO Hisse Yorumu

Kısa ve orta vadede yatay bir seyir bekliyoruz…

Potansiyel Getiri: 15.31%

 Park Dedeman Levent ve Şekerpınar Bankacılık Merkezi projelerinin faaliyete geçmesiyle şirket 2016 yılında kira gelirlerini artırırken, 2015 yılında Referans Bakırköy projesinin etkisiyle artan konut teslim gelirlerinin bu dönem gerilediği görülmüştür.

 İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinde ön yeterlilik toplama sürecini bitiren şirket, inşaat ana yüklenici seçimi ihalesini tamamlayarak 2016 yılının üçüncü veya dördüncü çeyreğinde inşaat çalışmalarına başlamayı planlamaktadır. Projenin 2019 yılında tamamlanması beklenirken, İFM projesinin tamamlanmasıyla 2016/03 döneminde 1.8 milyar TL olan gayrimenkul portföyünün 4 milyar TL’ye ulaşması öngörülmektedir.

 2015 yılı Kasım ayında inşaat ve lansman çalışmalarına başlanan Bizimtepe Aydos projesinde satışlar devam etmektedir. 2018 yılında teslimlere başlanması hedeflenen projede, ön satışları güçlü bir seyir izlediği görülmektedir.

 Şirketin yeni projelerinden olan Şehristan Konutları’nın inşaat çalışmalarına 2016 yılı Mayıs ayında başlanmıştır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki Er Konut İnşaat ile birlikte Adi Ortaklık kurularak%50-%50 gelir paylaşım modeline göre gerçekleştirilen proje 620 konut ve 13 ticari üniteden oluşacaktır. Konut teslimlerine 2018 yılında başlaması planlanmaktadır.

 Güçlü gayrimenkul portföyü ve yapmış olduğu projelerle dikkat çeken Halk GYO uzun vadede potansiyel oluşturmaya devam ediyor. 2018 yılında teslimlere başlanması planlanan Bizimtepe Aydos ve Şehristan Konutları Projeleri ile 2019 yılında tamamlanması planlanan İFM projesi şirketin öne çıkan projeleridir. Şirket güçlü potansiyel oluşturan projelerin finansal görünüme katkısının 2018 yılından itibaren başlayacak olması nedeniyle kısa ve orta vadede yukarı yönlü potansiyelinin sınırlandığını düşündüğümüz Halk GYO’yu piyasa çarpanları ile değerlediğimizde 1.22 TL (temettü ve bedelsizden arındırılmış) olan hedef fiyatımızı 1.13 TL’ye, Endeks Üzerinde Getiri kararımızı ise “Endekse Paralel Getiri” ye revize ediyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN