Haftalık Rapor / Sentiment Algo – (29 Nisan – 3 Mayıs 2024)

Genel Sentiment Değerlendirmesi

Sentiment tarafında dip dönüşlerinde 9’lu seviyeleri görürsek, hep söylediğimiz bir konu var. Yükseliş devam etme eğiliminde olacaktır.

Jeopolitik gerginliklerin verdiği ara sonrası hızlıca yeni zirve de kapanış gerçekleştirmemiz bunun ne kadar önemli bir gösterge olduğunu söylüyor.

Tekrar 9’lu seviyelerin fiyatlamalarına dönmemiz ile birlikte 9800-9900 hattı üzerinde kapanış yaptık. Güçlü görüntümüz devam ediyor.

Bu hafta hem ara tatil, hem ay ve vade sonu dolayısıyla Pazartesi ve Salı daha sıkıntılı geçebilir. Perşembe ve Cuma günleri daha pozitif aksiyonlar olması yönünde beklentimiz var.

Harekete pek katılamayan yan hisselerde kısmen hafta başında daha kuvvetli hareketler olabilir. Haftanın ikinci yarısında tekrar Bist 30 tarafına alıcılı dönüşler beklerim.

Haftalık Sentiment Değerlendirmesi

Sentiment ana desek hattımız 7.00-7.40 bölgesi, bu bölge altına hareketlenmedikçe tedirgin olmuyoruz.

Endeksin Cuma hareketine kısmen tepkisiz kalan bir Sentiment var ama bu tepkisizlik uzun sürmeyecektir.

Haftaya yine 4 gün işlem olacak. Aynı zamanda ay ve vade sonu olması sebebiyle aşağı yönlü zorlamalar gelecektir. Sakin kalmak önemli.

BIST30 Haftalık Yedili

GARAN, AKBNK, PGSUS, ISCTR, TUPRS, TCELL, KCHOL

Bu hafta Bist 30 Haftalık Sentiment tarafında 1 hissenin 7’li listeden çıkıp, 1 hissenin girdiğini görüyoruz. Özellikle Bist 30 dışı hisselerde sert dalgalanmalar ve zayıflık devam ediyor.

BIST 30 Haftalık Yedilisine KCHOL girerken, YKBNK ilk 7 sırasındaki yerini kaybediyor.

Listelerden çıkış performansları aşağıdaki gibidir.

YKBNK %22.37

Geçtiğimiz hafta ilk 7 listesine giren hisselerin performansları:

PGSUS %10.06
TCELL %3.33

Sentiment puanı en yüksek hisseler ve raporun tamamı için TIKLAYIN!…

Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan Sentiment Algo sistemi verileri elde edilerek derlenmiştir ve Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım-satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Kaynak: Sentiment Algo Haftalık Rapor