Haftalık Hisse Takip Listesi / Piramit Menkul – (27 Kasım – 1 Aralık 2023)

Haftalık Teknik Takip Listesi

Notlar:

* Haftalık Teknik Takip Listelerinde yer alan hisse senetleri, dirençler ve Stop-Loss seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre seçilmiştir. Liste içerisinden bireysel hisse senedi seçimi yapılması beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

* Stop-Loss (SL) seviyeleri, hisse senedi belirli bir fiyat seviyesine gerilediğinde yatırımcıların kaybını sınırlamayı hedefleyen teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş satış seviyeleridir.

* Hisse senetlerinin performans ölçümünde alış ve satış seviyeleri olarak, mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17:00 itibarıyla oluşan kapanış fiyatlar arasındaki değişim kullanılmaktadır. Hızlı fiyat hareketlerinden kaynaklı olarak fiyat seviyeleri değişkenlik gösterebilir.

* Hisse senedinin “satış fiyatı” hücresinde (SL) işaretinin bulunması Stop-Loss seviyesinin çalıştığı ve satışın teorik olarak StopLoss seviyesinden gerçekleştiği anlamına gelmektedir.

* BIST100 Endeksi’nin alış ve satış seviye hesaplamasında mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17:00 itibarıyla dakikalık kapanış seviyeleri dikkate alınmaktadır.

* Hisse senedi kodunda “*” işaretinin bulunması halinde parantez içinde sermaye artırımı – azaltımı veya temettü işlemlerine bağlı olarak satış gününde oluşan düzeltilmiş fiyat seviyeleri yer almaktadır.

* Hisse senetleri Haftalık Teknik Takip Listesi’nde eşit olarak ağırlıklandırılmakta olup Liste’nin performansı hisse senetlerinin performanslarının aritmetik ortalamasına eşittir.

* Piyasa koşullarının uygun olmadığı haftalarda teknik takip listesi oluşturulmamaktadır.

Geçen Haftaya İlişkin Teknik Liste Performansı

Kaynak: Piramit Menkul