Haftalık Hisse Takip Listesi / Piramit Menkul – (20-24 Kasım 2023)

Haftalık Teknik Takip Listesi

Notlar:

* Haftalık Teknik Takip Listelerinde yer alan hisse senetleri, dirençler ve Stop-Loss seviyeleri teknik analiz kriterlerine göre seçilmiştir. Liste içerisinden bireysel hisse senedi seçimi yapılması beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

* Stop-Loss (SL) seviyeleri, hisse senedi belirli bir fiyat seviyesine gerilediğinde yatırımcıların kaybını sınırlamayı hedefleyen teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş satış seviyeleridir.

* Hisse senetlerinin performans ölçümünde alış ve satış seviyeleri olarak, mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.00 itibarıyla oluşan kapanış fiyatlar arasındaki değişim kullanılmaktadır. Hızlı fiyat hareketlerinden kaynaklı olarak fiyat seviyeleri değişkenlik gösterebilir.

* Hisse senedinin “satış fiyatı” hücresinde (SL) işaretinin bulunması Stop-Loss seviyesinin çalıştığı ve satışın teorik olarak StopLoss seviyesinden gerçekleştiği anlamına gelmektedir.

* BIST100 Endeksi’nin alış ve satış seviye hesaplamasında mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.00 itibarıyla dakikalık kapanış seviyeleri dikkate alınmaktadır.

* Hisse senedi kodunda “*” işaretinin bulunması halinde parantez içinde sermaye artırımı – azaltımı veya temettü işlemlerine bağlı olarak satış gününde oluşan düzeltilmiş fiyat seviyeleri yer almaktadır.

* Hisse senetleri Haftalık Teknik Takip Listesi’nde eşit olarak ağırlıklandırılmakta olup Liste’nin performansı hisse senetlerinin performanslarının aritmetik ortalamasına eşittir.

* Piyasa koşullarının uygun olmadığı haftalarda teknik takip listesi oluşturulmamaktadır.

* 23 Haziran – 07 Temmuz 2023 dönemi Listesinde yer alan BRYAT hisse senedinin Liste’den erken çıkarılmasına karar verilmiştir. İstatistik hesaplamasında “Satış Fiyatı” olarak 04.07.2023 kapanış fiyatı esas alınmıştır.

Geçen Haftaya İlişkin Teknik Liste Performansı

Kaynak: Piramit Menkul