Haftalık Hisse Önerileri / Piramit Menkul – (22-26 Nisan 2024)

Haftalık Teknik Takip Listesi

Notlar:

* Haftalık Teknik Takip Listelerinde kriterlerine göre seçilmiştir. Liste doğurmayabilir. (“Teknik Liste”) yer alan hisse senetleri, dirençler ve Stop-Loss seviyeleri teknik analiz içerisinden bireysel hisse senedi seçimi yapılması beklentilerinize uygun sonuçlar

* Hisse senetlerinin performans ölçümünde alış ve satış seviyeleri olarak, mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.00 itibarıyla oluşan kapanış fiyatları esas alınmaktadır. Hızlı fiyat hareketlerinden kaynaklı olarak fiyat seviyeleri değişkenlik gösterebilir. Teknik Listede erken satış vb istisnai durumların planlanması halinde söz konusu haftanın performans hesaplamasına ilişkin detaylar e-posta yolu ile bildirilir.

* BIST100 Endeksi’nin alış ve satış seviye hesaplamasında mevcut haftanın son işlem günü ile bir önceki haftanın son işlem günü TSİ 17.00 itibarıyla dakikalık kapanış seviyeleri dikkate alınmaktadır.

* Stop-Loss (SL) seviyeleri, hisse senedi belirli bir fiyat seviyesine gerilediğinde yatırımcıların kaybını sınırlamayı hedefleyen teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş satış seviyeleridir.

* Hisse senetleri Teknik Listede eşit olarak ağırlıklandırılmakta olup Teknik Listenin performansı hisse senetlerinin performanslarının aritmetik ortalamasına eşittir.

* Hisse senedinin “satış fiyatı” hücresinde (SL) işaretinin bulunması teorik olarak Stop-Loss seviyesinin çalıştığı ve satışın Stop-Loss seviyesinden gerçekleştiği anlamına gelmektedir.

* Hisse senedi kodunda “*” işaretinin bulunması halinde sermaye artırımı – azaltımı veya temettü işlemlerine bağlı olarak satış gününde oluşan düzeltilmiş fiyat seviyeleri esas alınmaktadır.

* Hisse senedi kodunda “**” işaretinin bulunması halinde erken satış yapıldığı anlamına gelmektedir. Erken satışa ilişkin detaylı açıklamaya söz konusu haftanın performans ölçümünün yayımlandığı Teknik Liste dokümanının “Notlar” bölümünden erişilebilir.

* Piyasa koşullarının uygun görülmediği haftalarda teknik takip listesi oluşturulmamaktadır.

* 2024 yılı itibarıyla yayımlanan Teknik Liste dokümanlarında 2023 yılı öncesine ait performans kaydı bulunmamaktadır. 2023 öncesine ilişkin performans kaydı için 05 Ocak 2024 tarihinde ve öncesinde yayımlanan dokümanlara bakınız.

Kaynak: Piramit Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!