Haftalık Hisse Önerileri / Gedik Yatırım – (26 Şubat – 1 Mart 2024)

Yeni Haftada Ne Konuşacağız?

Küresel piyasalarda, majör merkez bankalarının para politikalarına yönelik beklentiler etkisini korumaya devam ediyor. ABD, Avrupa ve İngiltere’de son dönemde açıklanan veriler, faiz indirim beklentilerini öteledi. Merkez Bankası(MB) üyelerinin de konuşmaları, bu beklentilerin ötelenmesini destekler nitelikte görülüyor. Bu hafta içinde küresel piyasalarda majör veriler takip edilecek. Açıklanacak veriler, yine faiz indirimine yönelik beklentileri etkileyebilir. Ancak, ana resme bakıldığında, piyasalar artık mart ayı toplantıları için faiz indirim beklentilerinde çok güçlü değil. Hala masada olmasına karşın bu ihtimali oldukça düşük görüyorlar.

Mart ayı toplantıları sonrasında MB’lerin para politikalarında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olduğu için bu hafta hem veriler hem MB üyelerinin konuşmaları belirleyici olmaya devam edecektir. Asya piyasalarında, bu hafta Japonya’dan majör veriler takip edilecek. Ocak ayı enflasyonu, ocak ayı sanayi üretimi ve şubat ayı imalat PMI verileri açıklanacak. Asya piyasalarında, veri bazlı hareketlere neden olması beklenebilir. 01 Mart Cuma günü Çin’de şubat ayı imalat PMI ve Caixin imalat PMI verilerinin açıklanması bekleniyor. Çin ekonomisine yönelik endişelerin devam ettiği bu dönemde veriler yine varlık fiyatlarını etkilemeye devam edebilir.

Yurt içi tarafta; Türkiye 4.çeyrek büyümesi, TCMB PPK toplantısının özeti, imalat PMI verileri açıklanacak. Türkiye’nin 4.çeyrek büyüme verisi bu haftanın en önemli verisi olarak takip edilecek. Hafta içerisinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmeleri ve basına vereceği açıklamalarda yakından izlenecektir.

Teknik Takibimizde Olan Hisseler

Bu hafta teknik takibimizdeki hisseler: DOHOL, GWIND, TOASO, TTKOM

Haftalık Teknik Öneri Bülteni için tıklayın.

Kaynak: Gedik Yatırım Haftalık Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!