Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (3.09.2020)

SISE; Şişecam Grubu şirketlerinde ayrılma hakkı süreci bugün başlıyor

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY6.16
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 19%

Şişecam Grubu şirketlerinin (Anadolu Cam, Trakya Cam, Soda Sanayi, Denizli Cam ve Paşabahçe) Şişecam çatısı altında birleşme süreci devam ediyor. Geçen hafta gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında birleşme kararının onaylanmasının ardından SISE, ANACM, TRKCM, SODA ve DENCM hisselerinde ayrılma hakkı süreci bugün başlayacak. Ayrılma hakkı kullanım bitiş tarihi ise- tüm hisseler – için 23 Eylül 2020’dir. Birleşmenin görüşüldüğü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na katılıp Birleşme ile ilgili olarak olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini Genel Kurul Toplantısı Tutanağı’na işleten pay sahipleri paylarını ilgili Şirket’e satarak “ayrılma hakkı”nı kullanabilecek. Ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları 25.02.2020 tarihi dikkate alınarak belirlenecek. Şirket’in açıkladığı beklentilere göre birleşme işleminin Eylül sonunda tamamlanması beklenmektedir.

ASELS; Aselsan Ukrayna’da yeni iştirak kurdu /nötr

Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY16.60
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

Aselsan, Ukrayna’da 100% sahibi olduğu yeni bir iştirakin kurulumunu 1 Eylül itibariyle gerçekleştirdi. Aselsan Ukraine LLC’nin ödenmiş sermayesi 1,000 UAH (36 dolar) tutarındadır. Söz konusu iştirak uzun vadeli potansiyel işbirliği imkanlarını takip etmek için kurulmuş olup şirketin finansallarına kısa vadede önemli bir katkı yapması beklenmediğinden, haberin hisse performansı üzerindeki etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz.

 Aselsan Ukrayna’dan yakın zamanda 40 milyon dolar tutarında telsiz ihalesi almıştır. Son birkaç yılda Aselsan’ın Ukrayna’dan aldığı toplam siparişler 50- 60 milyon dolar seviyesindedir.

 Hatırlatmak gerekirse şirketin 1Y20 itibariyle taahhüt portföy büyüklüğü 9,5 milyar dolar seviyesinde yer alırken, şirketin 1Y20 satışları yaklaşık 800 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN