Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (3.07.2020)

TSKB; Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan TSKB’ye 200 milyon $ tutarında kredi temin etti

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY1.32
Hedef Fiyat/Hisse TRY1.57
Getiri Potansiyeli 19%

 TSKB Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan (AAYB) T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın geri ödeme garantisi altında temin etmeyi planladığı 200 milyon ABD Doları tutarındaki “Covid-19’un Ekonomiye Olumsuz Etkilerini Azaltmaya Yönelik AAYB Kredisi” Asya Altyapı Yatırım Bankası Yönetim Kurulunca onaylandığını açıkladı.

 Haberin hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumlu bir etkisi olabileceğini düşünüyoruz.

TTKOM; Türk Telekom YK hisse başına brüt 0,1719 TL temettü önerisinde bulundu

Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY8.12
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

 Türk Telekom Yönetim Kurulu hisse başına brüt 0,1719 TL temettünün 28 Temmuz günü ödenmesini önerdi. Önerilen temettü tutarı son kapanış fiyatına göre %2,12 verimliliğe ve 2019 net dağıtılabilir net karından %25’lik bir dağıtım oranını işaret etmektedir. Genel Kurul ise 25 Temmuz günü yapılacaktır. Haberin hisse performansı üzerinde nötr etki etmesini bekliyoruz.

 Hatırlanacağı gibi TTK’ya eklenen ve 30 Eylül tarihine kadar geçerli olan geçici madde şirketlerin 2019 net karından en fazla 25% oranında nakit temettü dağıtmasını öngörüyor. Şirketin bir önceki YK önerisi %50 oranında temettü ödemesini içermekteydi.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN