Gözde Girişim Şirket Haberleri – (13.01.2014)

Açıklama:

Yönetim Kurulumuz, aşağıda belirtilen hususları karar altına almıştır.

• Şirket’in 1.000.000.000 (birmilyar) TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 134.473.492.-TL olan çıkarılmış sermayesinin %186,30 oranında artırılarak tamamı nakit karşılığı olmak üzere 385.000.000-TL’sına çıkartılmasına karar verilmiştir.
• Mevcut ortakların rüçhan haklarında bir kısıtlama yapılmamasına karar verilmiştir.
• Yeni pay alma hakkının kullanılmasında 1 TL nominal değerli bir payın rüçhan hakkı kullanım fiyatının 1TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
• Yeni pay alma haklarının kullanım süresinin 15 gün olarak tespit edilmesine karar verilmiştir.
• Sermaye artırımı nedeniyle şirket ortaklarına Sermaye Piyasası Kurulu’nun kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri ve Merkezi Kayıt Kurulu A.Ş.’ nin Genel Mektupları çerçevesinde kaydi hisse senedi olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına karar verilmiştir.
• Yeni ihraç edilecek payların kurul kaydına alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’nun Pay Tebliği (VII – 128.1) kapsamında gerekli bilgi ve belgelerin hazırlanarak Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilmesine karar verilmiştir.
• Sermaye artırımı işlemlerinin gerçekleştirilmesi, gerekli izinlerin alınması ve işlemlerin ifası ile Şirket yönetiminin yetkili ve görevli kılınmasına ve bu çerçevede Bizim Menkul Değerler A.Ş. ile yatırım danışmanlığı sözleşmesi imzalanmasına,
karar verilmiştir.

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir