Kuru Temizleme Sektörüne Girecek Girişimcilerde Aranan Özellikler

Hangi sektörde olursa olsun girişimcilerin 10 özelliğine dikkat çeken Fatih Avşar şöyle konuştu:Bir girişimcinin; ileri görüşlü, motivasyon sahibi, zaman yönetimini bilen, özgüvenli, yönetim becerisine, planlama yeteneğine, finansal bilgiye, esnek bir yapıya iletişim kurma becerisine, başarı hırsına sahip olması gerekir. İşe inanması ve bu işi yapma isteğinin olması en önemli unsurlardan biridir. Girişimci kişiler kendine güven duymalı ve karşı tarafın da kendine güven duymasını sağlamalıdır. Geri adım atmaktan korkmamalı, yeniden başlama gücüne sahip olmalıdır. Elde ettiği sonuçları değerlendirebilmelidir. Mesleki riskleri üstlenebilmeli ve riskleri iyi bir şekilde yönetebilmelidir. Yaratıcı, cesaretli ve iyimser olmalıdır. Girişimci ruhunu şahlandıran ortamı yaratabilmeli ve kendinin farkında olmalıdır.’

Kuru Temizleme Sektörüne Girecek Girişimcilerde Aranan Özellikler

Her parası olana franchise vermediklerini belirten Fatih Avşar, müşteri hizmetleri ve ilişkileri yönetimi konusunda başarılı olabilecek, sektör ile bağlantılı yeni gelişmelere açık, öngörülü, dinamik ve genç bir ruha sahip yatırımcı ve girişimcilere Franchise verdiklerini söyledi. Müşterilere ve çalışanlara karşı şeffaf davranmanın, güven telkin etmenin, müşteri memnuniyetinin, her zaman ilk planda tutulması gerektiğine dikkat çekti. Kuru temizlemeciliğe, mağazacılık anlayışını yükleyebilecek nitelikte bakış açılarına sahip girişimcilerin, kendi kurum vizyonlarına ve misyonlarına uygun olduğunu sözlerine ekledi.

‘Girişimciler Ülkenin Yükselmesini Sağlar’

Girişimciliğin topluma ve ülkeye katkılarının büyük olduğundan bahseden Fatih Avşar, ‘’Girişimcilik inovasyona kapı açtığı sürece; ülkenin dışa bağımlılığında azalma ve ekonomik seviyede yükselme gerçekleşecektir. Başlangıçta küçük gibi görünen değişiklikler, büyük sonuçlara ve başarılara imza atıyorsa; hem kişisel tatmin gerçekleşmiş olacaktır, hem de bizden sonrakilere örnek teşkil eden başarı hikayelerimiz ülkemize maddi ve manevi değer olarak yansıyacaktır’’ dedi.

Kuru Temizleme Sektörüne Yatırım Yapmak İsteyen Bir Girişimci Ne Kadar Bir Paraya Sahip Olmalı?

Kuru temizleme sektörüne yatırım yapmak isteyen bir girişimcimize, franchise hizmet kapsamımızda olan; (Yer seçimi ve bölge garantisi, fizibilite çalışmalarının yapılması, mağaza projelendirilmesi, makina parkurunun kurulumu ve gerekli teknik eğitimin verilmesi, kalifiye personel temini ve sonrasında ortaya çıkabilecek personel eksikliğini giderme garantisi ve mağaza açıldıktan sonra işletme ile alakalı her hangi bir probleme karşı çözüm önerisinde bulunma vb.) gereklilikleri yerine getirdikten sonra toplamda 90.000 Euro ‘ya anahtar teslim şık bir mağazaya sahip olma şansını veriliyor.