Garanti Bankası bono ihraç ediyor

Garanti Bankası, 178 gün vadeli ve iskontolu banka bonosu ihraç ediyor.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, referans alınacak hazine bonosu bileşik faizinin üzerine 50 baz puan getiri sağlayan Garanti Bankası Bonosu 13 Ekim 2011’e kadar halka arz edilecek.

Vade başlangıç tarihi 14 Ekim 2011, bitiş tarihi 9 Nisan 2012 olan bononun minimum satış tutarı 1.000 lira, bireysel ve kurumsal yatırımcılar için toplam ihraç tutarı ise 750 milyon lira olarak belirlendi.

İMKB’de kotasyona alınacak banka bonosunun alım-satımı, halka arz süresi sona erdikten sonra ikincil piyasadan da yapılabilecek. Bonoyu satın alan yatırımcılar, vade sonuna kadar beklerse, iskontolu hazine bonolarındaki gibi, bononun üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek veya bonosunu ara dönemde o andaki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

”Bu dönemde piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan banka bonoları ve özel sektör tahvilleri yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Bu tarz ürünler gösterge hazine bonosunun üzerinde faiz vererek, müşterilerine daha cazip getiri fırsatı sunuyor. Garanti Bankası olarak, bu dönemde yatırımcılarımıza yüksek getiri imkanı sağlayacak araçlar tasarlıyoruz. Yatırımcılar, Garanti Bankası Bonosu’yla, bir yandan yüksek faiz getirisi elde ederken, diğer yandan Garanti güvencesiyle işlem yapmış olacak. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz.”

Kaynak: www.bloomberght.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir