Euro/Sterlin yükseliş trendinde

Lloyds Bank, euronun sterlin karşısındaki rallisinin yeniden başladığını belirterek, yatırımcılara euro almalarını önerdi.

Euronun sterlin karşısında temel teknik seviyeleri aşmasının ardından yeniden ralliye başladığını söyleyen Lloyds Bank Corporate Markets, yatırımcılara sterlin karşısında euro almaları önerisinde bulundu.

Lloyds’un teknik analistlerinden Tim McCullough, euro-sterlindeki uzun vadeli trendin yükselişe işaret ettiğini söyledi. Euronun sterlin karşısında 1 Temmuz’da 0.9083 seviyesinden başladığı düşüşünü, 0.8740 sterlindeki destek seviyesinin yakınlarında tamamladığına dikkat çeken McCullough, bu kısa vadeli trendin sonuna yaklaşıldığını, bu noktada uzun vadeli yükseliş trendine hazırlanmak gerektiğini söyledi. McCullough, yatırımcılara riskli bir profili olan euronun bu seviyeden almalarını önerdi.

Euro dün sterlin karşısında yüzde 0.5 değerlenerek 88.24 pence’e yükseldi. Avrupa’nın ortak para birimi, sterlin karşısında 15 ayın en yüksek seviyesini test ettiği 1 Temmuz’dan bu yana yüzde 2.4 gerilemişti.

Kaynak: http://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar/haber/919927-teknik-analiz-eurosterlin-yukselis-trendinde

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

One Comment on “Euro/Sterlin yükseliş trendinde”

  1. sterlingin 2011 eylul ayi itibariyle ilgili seyri ne olacak acaba…yoksa, GBP i ..TLy cevirmenin son zamanlarindamiyiz..

    yanitlarsaniz sevinirim..

    tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir