EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (7.02.2023)

Cuma günü beklentilerin üzerinde açıklanan tarım dışı istihdam verisi ve ABD-Çin geriliminin yansımalarının sürmesiyle küresel piyasalarda risk iştahı negatif seyretti.

Bu arada Atlanta Fed Başkanı Bostic, sürpriz şekilde güçlü gelen istihdam verisinin, faizlerin, yetkililerin öngördüğünden daha yüksek bir nihai seviyeye ulaşması ihtimalini güçlendirdiğini söyledi. Fiyatlamalar tarafında; geçen hafta %3,33’leri gören ABD on yıllık tahvil faizi %3,65 seviyesine kadar yükselirken, dolar değer kazanmaya devam etti. Parite ise %0,6 oranında düşerek 1,0726 seviyesinden günü tamamladı. Bu akşamki Powell’ın konuşması öncesinde ise paritelerde görece oynaklık düşük. Ek olarak, bugün ECB ve BoE yetkililerinin konuşmaları da takip edilecek. Şu aşamada paritede 1,0790 ve1,0840 seviyeleri sıralı dirençler olarak takip edilebilir. Aşağıda ise 1,0690 ve 1,0640 sıralı destekler.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!