EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (3.04.2024)

ABD makro verileri kuvvetli geliyor. Kuvvetli gelen makro veriler Haziran ayı faiz indirim beklentilerinin azalmasına ve Dolar talebinin güçlü kalmasına neden oluyor. Son gelen ABD ISM imalat verisi sonrasında Haziran ayı faiz indirim beklentisi yüzde 50 civarına geriledi. 2024 yılı faiz indirimi beklentileri ise üçün altına geriledi. ECB’nin Haziran ayında faiz indirimine gideceği beklentisi ise arttı. Beklentilerde yaşanan sapma paritenin baskılı seyir izlemesine neden oluyor.

Dolar Endeksi yukarı yönlü hareketinde 200 günlük ortalama 103,8-104 bant aralığı direnç bölgesinin üstünde kalmaya çalışıyor. 104 üstü fiyatlamalar devam ettikçe dolar talebi gücünü koruyabilir. Endeks güne (yakın vade kritik seviye olan) 104,45 seviyesinin üzerinde başlıyor.

Bu sabah 1,077 seviyesindeki paritede 1,07 ve 1,065 seviyeleri gün içi destek; 1,077 ve 1,08 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün paritede yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!