EUR/USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (2.04.2024)

EURUSD’da baskı sürüyor

Avrupa Merkez Bankası yetkililerinden gelen açıklamalar devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi ve Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Stournaras yılsonuna kadar 25’er baz puanlık 4 faizindirimi olabileceğini söyledi. Öte yandan ABD makro verilerine baktığımızzaman son enflasyon verileri faizindirim sürecinin beklenilenden daha yavaş devam etmesi etkiliyor. Bu hafta ABD tarafı makro veri trafiği yoğun. Parite üzerinde etkili olabilir. Dün ABD ISM imalat verisi beklentilerin üstünde açıklandı. ABD ekonomisinin güçlü olduğunu göstermesi Dolar Endeksini güçlendirmesiyle parite 1,075 desteğini kırarak 1,074 seviyelerine kadar geri çekildi. Haftanın geri kalanında da gündem oldukça yoğun olacak. Bugün Euro bölgesi ISM İmalat PMI verisi var. Çarşamba günü Euro bölgesi TÜFE verisi alınacak. Beklentiler yıllık TÜFE’nin %3.10’dan %3 seviyesine gerilemesi yönünde. Perşembe günü S&P PMI verileri bulunuyor. Aynı gün ECB toplantı tutanakları yayınlanacak. Cuma günü ise Euro bölgesi perakende satışlar verisi izlenecek.

Teknik Analiz: EURUSD paritesinde üçgen formasyonunun alt desteğinin kırılmasıyla baskı devam ediyor. Tepki alımlarının gücüne ihtiyaç var. Gelen güçlü tepki alımı baskıyı azaltarak, teknik göstergeleri olumlu etkileyebilir. Teknik olarak 1,0740 ve 1,0880 seviyeleri direnç bölgeleri olarak izlenebilir. 1,0700 ve 1,0695 seviyeleri gün içi destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

Destekler: 1,0700 / 1,0695/ 1.0656
Dirençler: 1,0740 / 1,0880 / 1,0920

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!