EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (18.09.2023)

Geçtiğimiz hafta Avrupa Merkez Bankası’nın para politikası kurulu toplantısı takip edildi ve toplantı sonrasında banka ‘sürpriz’ sayılabilecek şekilde Eylül ayını da pas geçmedi. Geçen hafta da 25 bz puanlık faiz artışı yapan banka, 10. Defa üstü üste sıkılaşma adımı atmış oldu. Bununla birlikte ECB Başkanı Lagarde; enflasyonu kontrol altına almak ve fiyat istikrarını sağlamak için para ve maliye politikalarının çelişmemesi gerektiğini belirtti. Ek olarak Lagarde; faiz oranlarını düşürmenin ECB’nin gündeminde yer almadığını ve bunun tartışılmadığını hatta telaffuz bile etmediklerini belirtti.

Yeni haftaya başlarken yeni günde ekonomik veri bakımından cılız bir gün bizleri bekliyor. Yarın ise Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisi izlenecek. ECB’nin de yakından izleyeceği veri ile birlikte volatilite yükselecektir. Ek olarak ABD kanadında ise Çarşamba günü FED faiz kararı izlenecek. Bu sebeple önümüzdeki günlerde veri yoğun gündem bizleri bekliyor. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0693 – 1.0759 – 1.0837 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0635 – 1.0576 – 1.0518 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!