EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (15.05.2024)

EURUSD

Piyasalar haftanın üçüncü işlem gününe başlarken gözler bugün ABD’de olacak. Haftanın da en önemli ekonomik gelişmelerinden biri olan ABD enflasyon verisi bugün TSİ 15:30’da açıklanacak. FED’in de yakından izleyeceği veri ile birlikte, bankanın faiz politikası konusunda beklentiler şekillenecek. Bu veri öncesinde ise Euro varlıkları için piyasalar 12:00’da Euro bölgesinde açıklanacak olan GSYİH verisini takip edecek.

Piyasaların merakla takip ettiği konuların başında merkez bankalarının ilk faiz indirim adımının zamanlaması var. Bu konudaki beklentilerde iki merkez bankasının ayrıştığını görebiliyoruz. Avrupa kanadında beklentiler yaz aylarının başı. Fakat FED’in indirim için sonbaharı bekleyebileceği beklentileri hakim. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0847 – 1.0885 – 1.0942 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0801 – 1.0757 – 1.0725 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!