EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (11.06.2024)

EURUSD

Hafta sonu Avrupa Parlamentosu’nda yapılan seçimler sonrasında yeni haftaya baskılı başlayan EURUSD paritesi, haftanın ilk işlem gününde dalgalı bir seyir izledi. Yeni haftada piyasalar Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın röportajını takip etti. Bu röportajda Lagarde; geçen hafta Avrupa Merkez Bankası’nın faiz indirim kararının uygun olduğunu, fakat bu kararın faizlerin doğrusal düşüş yolunda olduğu anlamına gelmediği ve faizlerin tekrar sabit tutulduğu dönemlerin olabileceğini belirtti.

Yeni günde ekonomik veri bakımından cılız bir gün piyasaları bekliyor. Yarın ise piyasaların gözü FED’te olacak. FED yarın faiz kararını açıklayacak. Piyasalardaki beklentiler bir değişiklik olmayacağı yönünde. Fakat karar metni ve basın toplantısında önümüzdeki günlere dair ipuçları aranacak. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.07901 – 1.08344 – 1.08960 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.07277 – 1.06720 – 1.06021 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!