EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (1.04.2024)

Yeni haftaya başlarken ekonomik takvime genel olarak baktığımızda Euro kanadından gelecek olan enflasyon verisinin, euro varlıkları için haftanın en önemli ekonomik verilerinden biri olarak karşımıza çıktığı görülüyor. Avrupa Merkez Bankası’nın da yakından takip edeceği veri ile birlikte bankanın atabileceği adımlar hakkında ipuçları aranacak. Genel olarak bakıldığında bankanın ilk faiz indirimin adımını yaz aylarının başında atabileceğine yönelik beklentiler hakim.

Veri Çarşamba günü açıklanacak. Yeni günde ise Euro kanadından gelecek ve piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Piyasalar 16:45 ve 17:00’da ABD kanadından gelecek olan PMI verilerini takip edecek. Veriler ile küresel bazda volatilite artacaktır. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0803 – 1.0858 – 1.0902 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0761 – 1.0724 – 1.0693 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!