EUR/USD Paritesi Yorumları / Anadolu Yatırım – (19.09.2023)

Kısa ve orta vadeli teknik yönün EUR/USD paritesi 1,0655-1,0701 bandında hareket etti. Düşüş serisini dokuzuncu haftaya taşımasının ardından, dün dolar endeksindeki negatif görünümle birlikte parite yeni haftaya pozitif seyirle başladı. Euro Bölgesi’nde bugün gözler final TÜFE verilerinde olacak. Manşet enflasyonun ağustosta yıllık bazda %5,30 seviyesinde sabit kalması bekleniyor. Enflasyon hedeflemesinde yakından takip edilen çekirdek enflasyonda ise beklenti aylık %0,30 artış olması yönünde. Yıllık bazda çekirdek TÜFE’nin %5,5’ten %5,3’e gerilemesi bekleniyor.

Cuma günkü düşüşle haftayı 1,0672 (100 haftalık AO) seviyesinin altında tamamlayan paritede, bu hafta bu seviye yakından takip edilecek. Olası tepki alımlarının 1,0672 üzerinde kalıcılık sağlayamaması ile paritede satış baskısı devam edebilir. Kısa vadeli teknik görünümün pozitife dönmesi için yukarı yönlü olarak 1,07 ve 1,0765 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Olası geri çekilmelerde 1,0585 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Kaynak: Anadolu Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!