Enka İnşaat Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (03.01.2014)

Enka İnşaat Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,90 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 6,12-6,40 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,58 ve 6,72-6,92 bandı
Ana Stop Loss: 5,64

Hisse üzerinde Aralık ayı içinde etkili olan satışların bollinger bandın alt çizgisine denk gelen 5,36 seviyesinde dengelendiğini
görmekteyiz. Teknik açıdan hissede son iki haftadır yeni bir toparlanma hareketi takip edilmektedir.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, ana destek noktası olarak etkili olacak 5,64
seviyesinin üzerinde, toparlanma hareketinin önümüzdeki süreçte ilk aşamada 6,12-6,40 aralığına denk gelen direnç bölgesine kadar sürmesi beklenebilir. Bu nedenle, 5,64 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,88, 5,80 ve 5,72 seviyeleri izlenebilir.

Olası geri çekilmelerde 5,64 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yükseliş eğiliminin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissede 5,36 seviyesinden başlayan yükselen hareketin, daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise ana direnç konumunda bulunan 6,40 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 6,58 ile 6,72-6,92 bandı hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,40 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,58, 6,72 ve 6,92 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Enka İnşaat hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir